Hukuki süreç başladı! Kanal D'deki İnci Taneleri dizisi yayından kaldırılabilir

Kanal D ekranlarında yayımlanan İnci Taneleri dizisi için hukuki süreç başlatılıyor. Dizi birçok kişinin tepkisine yol açmıştı

Hukuki süreç başladı! Kanal D'deki İnci Taneleri dizisi yayından kaldırılabilir
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2024 01:11

Pavyon sahneleriyle gündemden düşmeyen İnci Taneleri dizisi sosyal medyayı ikiye böldü. Çok sayıda seyirci diziyi şikayet etmişti. Şimdi ise diziyle ilgili hukuki süreç başlatıldığı öğrenildi.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, başrollerini Hazar Ergüçlü'nün üstlendiği ve Dilber karakteriyle öne çıkan "İnci Taneleri" dizisinin kaldırılması için yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK'e başvuruda bulunduklarını açıkladı. Demir, dizinin Ankara kültürünü yanlış tanıttığını belirtti.

PAYVON SAHNELERİ İLE GÜNDEME GELDİ

inci-taneleri-1-bolum-izle-full-kanal-d-inci-taneleri-birinci-bolum-tek-parca-izle-pzle.jpg
Tanıtım videosunun yayınlandığı günden beri adından söz ettiren İnci Taneleri dizisi, dün akşam ilk bölümüyle izleyicilerin beğenisine sunuldu. Dizideki pavyon sahneleri ve danslar ise büyük yankı uyandırdı. Bu durum ise bazı kesimlerin tepkisini çekti.

PAYVON SAHNELERİNİN KÖTÜ ÖRNEK OLDUĞUNU VURGULADILAR


Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, pavyon görüntüleriyle dizi reklamı yapıldığını, ana karakterin fragmanda giydiği elbisenin bir internet sitesine koyulduğunu ve aynı gün tükendiğini belirtti. "Pavyon dansları kursu" açılmasına da tepki gösteren Demir, bu durumun genç kızları özendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

"YAYINDAN KALDIRILMASI İÇİN KANUNİ HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ"

hazar-erguclu-inci-taneleri-jpg.webp
Durakmedya'ya konuşan ve dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtiklerini belirten Demir, "Pavyon kültürü Ankara için övünülecek, ön plana çıkarılacak bir konu değildir. Hatta Ankara denilince akıllara pavyonun gelmesi bu başkentimiz Ankara için bir utançtır. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezleridir. Dizilerle filmlerle ön plana çıkarıp allayıp pullayarak özendirecek başka şey bulamayan zihniyetler! Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramızın pavyon kültürü ile değil, bir ülkenin kurtuluşu ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli unsuru olan, Oğuz kültürünün bugünlere kadar gelmesine ve yaşanmasına vesile olan SEYMENLİK kültürü ile anılması için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım."

657f2a804453950f8c92146a.jpg

DEV BÜTÇELER AYIRILDI

Öte yandan Kanal D ekranlarında yayımlanan Burcu Biricik ile Feyyaz Şerifoğlu'nun başrollerindeki Camdaki Kız dizisinin yerine gelen ''İnci Taneleri'' dizisi için Kanal D'nin dev bütçeler ayırdığı öğrenildi. Dizi hakkında her ne kadar hukuki süreç başlatıldığı duyurulsa da dizinin final yapması Kanal D'nin gündeminde yok.

İnci Taneleri dizisinde ileriki dönemde senaryo değişikliği yaşanır mı bilinmiyor. Ancak bilinen tek bir gerçek var ki dizi devam edecek.

Kaynak: Haberler.com