Uyku öncesinde 1 bardak içilirse bağırsakları makine gibi çalıştırıyor ve ödem atıyor

Türk mutfağında çokça tüketilen şalgam suyu tam bir mucize çıktı. 1 bardak uyku öncesinde içildiğinde bağırsakları çalıştırdığı ve tepeden tırnağa vücudu koruduğu ortaya çıktı. İşte şalgam suyuyla ilgili bilmeniz gerekenler.

Uyku öncesinde 1 bardak içilirse bağırsakları makine gibi çalıştırıyor ve ödem atıyor
Yayınlanma Tarihi : 04 Nisan 2023 00:11

Adana'da çokça tüketilen şalgam suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Türk mutfağının baş tacı içeceklerinden biri olan şalgam suyunun başlı başına bir mucize olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet tarafından yayınlanan bir haberde ; Şalgam suyunun mucize faydalarından bahsedildi : Şalgam suyunun kalp sağlığına faydalı olduğu belirtilirken aynı zamanda da Akciğerleri ve bronşları temizleyen özelliği olduğuna dikkat çekiliyor.

Adana mutfağında vazgeçilmez içeceklerden biri olan Şalgam suyunun eklem rahatsızlıklarına iyi gelmesi nedeniyle özellikle spor yapan kişilerin tüketmesi gerektiği belirtiliyor. Kas ağrılarına iyi gelen şalgam suyunu spor sonrası tüketmek kas ağrılarına iyi geliyor. İdrar söktürücü özelliğe de sahip olan Şalgam suyu başlı başına bir mucize.. Şalgam suyu potasyum, kalsiyum ve demir içermesi nedeniyle diş ve kemik sağlığını koruyan bir içecek.

UYKU ÖNCESİ İÇİLİRSE...

Öte yandan uzmanlara göre uyku öncesinde içilen Şalgam suyu gece boyunca bağırsaklarınızın tıkır tıkır çalışmasını sağlıyor ve sabah uyandığınızda tuvalete daha iyi çıkmanızı sağlıyor. Özellikle kabızlık sorununuz varsa uyumadan önce 1 bardak şalgam suyu içmeniz bağırsaklarınızı temizlemekle kalmıyor sabah uyandığınızda da kabızlık sorunun geçmesini sağlıyor. Şalgam suyu Acılı ve acısız olmakla birlikte iki türlü tüketilebiliyor. Ancak yapılan araştırmalarla ortaya konuluyor ki Şalgam suyunun acılısı çok daha faydalı. Acılı Şalgam suyu kış aylarında bağışıklık sisteminizi koruduğu gibi dinç bir vücuda da sahip olmanızı sağlamaktadır.

ŞALGAM SUYUNUN DİĞER FAYDALARI

Mucize içecek şalgam suyunun içerisinde İçerisinde bulunan A, B, C ve K vitaminleri, kalsiyum ve potasyum sayesinde, kalp, göz, kemik ve diş sağlığına oldukça faydalı olduğu bilinir.

ŞALGAM SUYU NE KADAR İÇİLMELİ?

Uzmanlara göre günde 2 bardak şalgam suyu içmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak 3 bardaktan fazla içilmesi önerilmemektedir.

MİDESİNDE SORUN OLANLAR DİKKAT

Öte yandan midesinde yanma gibi sorunları olanların acılı şalgam suyu tüketmeleri önerilmez.

İŞTAH AÇMAKTADIR

Şalgam suyu kilo aldıran bir içecek değildir. Ancak iştah açıcı özellikte olması nedeniyle günde 2 bardaktan fazla tüketilmemesi öneriliyor.

Kaynak: Haberciniz.biz - Hürriyet - Tarifsiteniz.com