IQ'nuzu test etmek için kısa bir test! Resimdeki ikinci hayvanı sadece dahi olanlar bulabiliyor

"IQ'nuzu Test Edin: İkinci Hayvanı Bulun!"

IQ'nuzu test etmek için kısa bir test! Resimdeki ikinci hayvanı sadece dahi olanlar bulabiliyor
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2024 17:26

IQ testleri, zekânın farklı yönlerini ölçmek için kullanılan etkili araçlardır. Bu testler, insanların görsel algılarını, problem çözme becerilerini ve hızlı düşünme yeteneklerini ölçmek amacıyla kullanılır. Bugün sizlere kısa bir IQ testi sunuyoruz.

Aşağıdaki resimdeki fil çiftliğindeki ikinci hayvanı bulun. Sadece dahi olanların bu hayvanı 12 saniyede bulabildiği söyleniyor. İnsanların sadece %1'i bu testi başarıyla tamamlayabiliyor.

IQ'nuzu test etmek için aşağıdaki resme bir göz atın. İkinci hayvanı bulduktan sonra yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

adsiz-tasarim-2022-10-26t155036662.jpg

İKİNCİ HAYVANI 11 SANİYEDE GÖRDÜNÜZ MÜ?


Bu optik illüzyonda filin çiftlikteki tek hayvan olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çiftlikteki bu filin optik yanılsaması, görme yeteneğinizin ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkarabiliyor. Halen ikinci hayvanı bulamıyorsanız, resmin sağ tarafına bakmayı deneyin. İkinci hayvanın yüzü filin kuyruğunun yanında gizlidir. İkinci hayvanın yüzü bir atın ya da zürafanın yüzüne benziyor. İkinci hayvanın yüzünü bir dinozorun yüzü olarak tanımlayanlar da oldu. Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar zeki olduğunuzu gösteriyor.

adsiz-tasarim-2022-10-26t155226625-1666790455.jpg