Klozetleri temizlemek bu kadar kolay olmamıştı! Pırıl pırıl olacaklar

Evde temizlik yaparken işinize yarayacak harika bilgiler!

Klozetleri temizlemek bu kadar kolay olmamıştı! Pırıl pırıl olacaklar
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2022 20:13

Klozet temizliğinde işinizi kolaylaştıracak harika bilgiler. Eğer inatçı lekelerle başınız dertteyse bu bilgiler sayesinde klozetinizi rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Akşam gazetesinde yayınlana içerikte; Klozet temizliği için işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaşıldı! İşte herkesin bilmesi gereken temizlik sırları

Tuvaleti temizlerken ihtiyacınız olan malzemelerin arasında lastik eldiven, diş fırçası (sadece tuvaleti temizlemek için kullanacaksınız), klozet temizleyicisi, klozet fırçası, çok amaçlı temizleyici ve kağıt havlu bulunuyor.

Bez yerine kağıt havluları tercih etmek ise daha sonra tekrar yıkanması gerekmediği için pratiklik kazandırır.

Öncelikle oturma kısmı ve kapak da dahil olmak üzere tuvalete çok amaçlı temizleyici sıkın. Dilerseniz kendi temizleyicinizi de yapabilirsiniz. Sadece 3 bardak musluk suyu ve bir yemek kaşığı bulaşık deterjanını karıştırabilirsiniz.

Ardından, klozet temizleyicisini klozetin kenarının altına dökün.Son olarak tuvaleti yukarıdan başlayarak tüm yüzeyleri kağıt havluyla silin.

Bu noktada tuvaletin tabanını atlamamanız önerilmektir. Aynı zamanda menteşeler de dahil olmak üzere her türlü zorlu köşe ve çukur kısımlar için diş fırçasını kullanabilirsiniz.

Klozet temizleyicisini klozetin iç kısımlarında bir süre beklettikten sonra klozeti temizlemek için klozet fırçasını kullanabilirsiniz.

Fırçayı klozetin içinde bırakın ve durulamak için sifonu çekin, ardından fırçayı kuruması için bir dakika oturağın altında sıkıştırın.

Evet klozet temizliği için işe yarar bilgiler bu şekildedir! Arkadaşlarınızla sizlerde paylaşmayı ihmal etmeyin