Canan Karatay: Bu Besin Anne Sütüyle Eş Değerdir , Herkes Tüketsin Kaşık Kaşık

Zeytinyağı Canan Karatay'a göre en az anne sütü kadar değerli. Canan Karatay herkesin tüketmesini istiyor

Canan Karatay: Bu Besin Anne Sütüyle Eş Değerdir , Herkes Tüketsin Kaşık Kaşık
Yayınlanma Tarihi : 14 Ocak 2022 20:11

Canan Karatay yaptığı açıklamalarla ezber bozmaya devam ediyor. Canan Karatay bu kez zeytinyağı hakkında ezber bozan açıklamalara imza attı.

Türk mutfağında sofraların baş tacı olan zeytinyağıyla ilgili Canan Karatay kimsenin bugüne dek gündeme getirmediği bir detaya yer verdi.

Sofralarımızda gerek yemeklerimizin gerekse salatalarımızın vazgeçilmezi olan zeytinyağı için Canan Karatay aslında o bir meyve suyudur ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca Canan Karatay'a göre zeytinyağı anne sütüyle eş değer bir besin. Karatay herkesin zeytinyağını tüketmesini önerirken fırsat buldukça da fincan fincan içmeyi ihmal etmiyor.

Yapılan araştırmalarda zeytinyağının özellikle sindirim sistemi rahatsızlıklarıyla, karaciğer problemlerine iyi geldiği belirtiliyor.

Canan Karatay tarafından yapılan açıklamada da zeytinyağının faydaları sıralandı.

Milliyet'in de geçtiği habere göre; Prof. Dr. Canan Karatay, "Hakiki ve doğal zeytinyağı, ana sütünün aynısıdır. Ana sütü ve soğuk sıkım zeytinyağının hiçbir farkı yoktur" açıklamasında bulundu..

Canan Karatay'a göre zeytinyağının faydaları şu şekildedir.

* Alzheimer'i önler

* Karaciğer yağlanmasını önler

* Parkinson'u önler

Öte yandan zeytinyağının saç sağlığına iyi geldiği aynı zamanda da metabolizmayı hızlandırdığı belirtiliyor. Ayrıca zeytinyağının diyabet sorunu yaşayanlar için de şifa dolu bir besin olduğu belirtiliyor.

Kemikleri güçlendiren zeytinyağının, kan basıncını düzenlemesi de diğer faydaları arasında yer alıyor.