5 Adımda Pratik Sabah Makyajı

Kalkar kalkmaz makyaj yapıp hazırlanmak oldukça zahmetli bir iştir.

5 Adımda Pratik Sabah Makyajı
Yayınlanma Tarihi : 11 Aralık 2021 22:19

Aşağıda nasıl yapılacağınız anlattığımız 5 adımda pratik sabah makyajı sayesinde sabahın ilk saatlerinde dahi çekici ve güzel görünebilirsiniz, üstelik bunu 10 dakika gibi kısacık bir sürede yapacaksınız.

5 Adımda Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Bb Krem İle Yüzünüze Renk Gelsin

Fondötenden farklı olarak doğal görünümü sağlayan bb kremler yüzünüzün boya içinde durmasını engeller. Cildinizde sivilce veya çok derin lekeler yok ise bb kremler ile rahatlıkla cildinizi sağlıklı gösterebilirsiniz. Cildinize kremi uygulayın ve makyaj süngeriniz ya da parmaklarınızla kremi dağıtın.

Bronzer

Bb krem sonrası cildinize biraz ışıltı katma zamanı. Bronzerların içinde cilde ışıltı katan pırıltılar bulunur. Cildin tüm yüzeyine uyguladığınız bronzer sonrası ten makyajınızı tamamlayıp aydınlık bir görünüme sahip olacaksınız.

Gözlere Nude Far Uygulayın

Sabahları abartı makyaj hiç hoş durmaz. Bunun için göz kapaklarınıza far olarak toprak tonlarını veya nude rengini tercih etmelisiniz. Gözlerin daha etkili ve derin görünmesi için yeterli olacaktır.

Rimel Sürün

Rimel sürmeden sabah evden çıkmayın. Kirpik kıvırıcınızı 10 saniye kadar fön makinesinde ısıtın ve kirpiklerinizi kıvırıp rimeli iki kat şeklinde uygulayın. Kirpiklerinizin dış kısımlarına yönelerek gözleriniz daha çekik ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudak Kalemi

Yine doğal tonlarda bir dudak kalemi dudaklarınıza kalem sürün ve ardından dilerseniz rujunuzu uygulayın. Çıkmayan dudak kalemleri üşengeç bayanların kurtarıcısı olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda sabahları kalemler daha az dikkat çektiği gibi çekicide görünecektir.