Saç Dökülmesini Durduran 3 Muhteşem Bitki! Saçlarınız Çok Daha Canlı Olacak

Bazı bitkiler kişisel bakım konusunda gerçekten de etkili olabiliyorlar. İşte saç sağlığınızı koruyacak olan o bitkilerden bazılarını derledik. Akşam Gazetesi tarafından açıklanan 3 süper bitki gerçekten de işe yarıyor...

Saç Dökülmesini Durduran 3 Muhteşem Bitki! Saçlarınız Çok Daha Canlı Olacak
Yayınlanma Tarihi : 05 Mart 2022 18:41

Saç dökülmesi, hemen hemen yer yaş grubunda görülebilen bir problemdir. Belli bir miktarda saç dökülmesi aslında sıkıntı yaratmayan bir durum olsa da birçok kişi bu konuda şikayetçi. Çünkü saç dökülmesi sadece kişinin psikolojini değil, banyo, yatak ve yaşam alanını da etkilemektedir. Kimse kalktığı yerde bir tutam saç görmek istemez. Saç dökülmesine karşın her ne kadar birçok saç bakım ürünü olsa da neredeyse tamamı kimyasaldır. Şimdi doğallıktan yana olan kişiler için saç dökülmesinin önüne geçen ve saçın uzamasına yardımcı olan bazı bitkileri vereceğiz.

Akşam Gazetesi'nin derlediği haberde bu 3 mucizevi bitkinin faydalarına yer verildi.

Saç Dökülmesini Önleyen 3 Bitki

At Kuyruğu

At kuyruğu bitkisi genelde yağ formunda aktarlardan temin edilebilir. Saç köklerini güçlendirici etkisi olan at kuyruğu, saç uzamasını da destekler.

Kına

Kına, doğal bir karışımdır. Saç kökünü beslemeye yardımcı olan kına, saçın dökülmesini engeller ve uzamasına yardımcı olur.

Ginseng

Ginseng, sadece saç için değil, cilt sağlığı için de oldukça önemlidir. Doğada çiğ olarak bulunabilin bu bitkiyi, buharda pişirerek harikalar yatabilirsiniz. Antioksidan etkisi olan bu bitki, saçı besler, dökülmesini engeller ve gürleştirir.