Topuk çatlaklarından kurtaran etkili çözüm. Pamuk gibi olmasını sağlıyor..

Rahatsız edici bir sorun. Ancak korkmayın, topuk çatlağı sorununu bitkisel yollarla yok etmek mümkün olabiliyor! İşte bilmeniz gerekenler.

Topuk çatlaklarından kurtaran etkili çözüm. Pamuk gibi olmasını sağlıyor..
Yayınlanma Tarihi : 11 Nisan 2023 02:14

Artı Gerçek sitesinde yer alan bir içerikte; Topuk çatlaklarından kurtaran yöntemler paylaşıldı. Eğer topuk çatlağı sorununuz varsa gereksiz pahalı kremlere para vermenize gerek yok. Bir çok kişinin uyguladığı doğal yöntem işinize yarayacak. Topuk çatlağı sorunu herkesin başına gelebilecek bir sorun. Her ne kadar görüntüsü rahatsız edici olsa da çözümü olan bir rahatsızlık. Topuk çatlağı sorunu sadece yetişkin bireylerde değil çocuk ve gençlerde bile görülebiliyor. Topuk çatlağından kurtulmak için elbette bilmeniz gereken bazı yöntemler var. Topuk çatlağı sorunundan sizi kurtaracak yöntemleri bu içerikte derledik. İşte bilmeniz gereken her şey!

Topuk çatlaklarına sebep olabilecek birçok etmen bulunur. Topukların yeterince nemlendirilmemesi, kuru kalması gibi durumlar topukta çatlamaya ve devamında ağrı hissedilmesine neden olabilmektedir.

Topuğunuzda oluşan çatlakları giderebilmek için öncelikle topukların çatlamasına neden olan şeyin ne olduğunu bulmanız ve o alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Topuk çatlaklarının başlıca nedenleri.

Yetersiz nemlendirme ve kuruluk
Vitamin ve mineral eksiklikleri
Ayaklara fazla baskı binmesi
Ayaklarda görülen rahatsızlıklar
Yaşlanma
Yanlış ayakkabı seçimi

TOPUK ÇATLAKLARININ KESİN ÇÖZÜMÜ

Haber7'de yer alan bir içerikte topuk çatlaklarından kurtaran doğal yöntemler paylaşıldı. Topuk çatlaklarını yok eden bu yöntemler aynı zamanda ayaktaki kokuyu da ortadan kaldırıyor.

İşte topuk çatlaklarınızı giderecek bitkisel tedavi yöntemleri…

Gül suyu yöntemi

Gül suyu ile topuk çatlaklarınıza veda ederken aynı zamanda ayaklarınızın mis gibi kokmasını sağlayabileceksiniz.


Dileğiniz miktarda gül suyu ve nemlendirici kremi bir kapta karıştırın. Topuk çatlağınızın olduğu bölgeye bolca sürerek o bölgenin nemlenmesini sağlayın.

Bu karışımı gece yatmadan önce yapın ve ayaklarınıza penye çorap giyin. Sabah yumuşacık topuklara uyanmış olacaksınız.

Kakao yağı yöntemi

Dilediğiniz ölçüde kakao yağını ve acıbadem yağını karıştırın. Sorunlu bölgeye sürerek yarım saat bekletin. Topuğunuzdaki çatlaklar geçene kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Elması sirkesi yöntemi

Elma sirkesi cilt yüzeyindeki ölü derileri temizlemekle kalmıyor aynı zamanda deride var olan bakterilerin de yok olmasını sağlıyor. Her gün bir kova suyun içerisine bir çay bardağı elma sirkesi koyun ve ayaklarınızı karışımın içinde en az 20 dakika bekletin.

Zeytinyağı yöntemi

Cildimize sayısız faydası olan zeytinyağı topuk çatlakları içinde oldukça etkili bir yöntem… Her gün belli aralıklarla çatlak olan topuklarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz.

Ancak zeytinyağını sürdükten sonra sorunlu bölgeyi streç filmle sarmanız gerekir. Bu işlemi topuğunuzdaki çatlaklar geçene kadar uygulayabilirsiniz.