Elektrik süpürgesinin çekim gücünü artırıyor. Bu temizlik sırrıyla daha iyi temizliyor

Elektrik süpürgesinin çekim gücü nasıl artar? İşte herkesin bilmesi gereken temizlik sırları

Elektrik süpürgesinin çekim gücünü artırıyor. Bu temizlik sırrıyla daha iyi temizliyor
Yayınlanma Tarihi : 20 Mart 2023 20:51

Son dönemde temizlik hileleri en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Temizlik yaparken daha kolay bir şekilde temizlik yapmak isteyenler temizlik sırlarını araştırıyor.

Artı Gerçek sitesinde yer alan derleme bir içerikte ; Elektrik süpürgesinin çekim gücünü artıran temizlik hilelerine yer verildi. Deneyen bir çok kişi görüşlerini paylaştı.

KESİNLİKLE İŞE YARIYOR

Elektrik süpürgesi iyi çekmeyen bir çok kişi söz konusu temizlik hileleri sayesinde elektrik süpürgelerinin çok daha iyi çekmeye başladığına dikkat çektiler.

Elektrik süpürgeleri evde en çok kullandığımız elektronik aletler arasında ilk sırada yer alır. Bir evi temizlemek için elektrik süpürgesi büyük yardımcımızdır. Elektrik süpürgeleri bazen eskisi gibi iyi çalışmaz ve evdeki tozları iyi çekmezler. İşte bu durumda işinize yarayacak bazı bilgiler var.

Akşam'da yer alan bir haberde; Elektrik süpürgelerinin çekim gücünü artıran yöntemler paylaşıldı. Öncelikle elektrik süpürgesini doğru bir şekilde temizlemek gerekiyor.

İşte elektrik süpürgesinin gücünü 2 kat artıran ve işinize yarayacak o bilgiler.

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGEYİ TEMİZLEMENİN YOLLARI


Elektrikli süpürgenin en detaylı temizliği temizleme fanlarındaki süngerlerdir. Hava fanlarındaki süngerleri çıkartıp fanın olduğu kısmı iyice silin. Akabinde süngeri de yıkayın. Sünger tam kuruduktan sonra yeniden fan kısmına takın.

vacuum-cleaner-657719-960-720.jpg

Akabinde süpürgenin baş kısmını diş fırçası yardımıyla yıkayın. Çünkü baş kısmında bazen kirler topaklanır. Biriken topaklar çekme hızını düşürür. Düşen çekme hızı içeriye doğru vakum yükünü salar. Bu da elektrikli süpürgenin sıcaklaşmasını sağlar. Bu yüzden yıkadıktan sonra baş kısmını ters çevirin kuruduktan sonra yeniden kullanın.


Süpürge borusunu vakumlu suyla yıkayın. Borularda biriken kir topaklanmaları böylece atılır. Atılan topaklanmalar borularda hava akımının daha şiddetli olmasını sağlar.

En önemli detay ise elektrikli süpürgeniz torbalıysa torbayı sık sık kontrol edin. Çünkü bazen torbalar koyuldukları haznenin içinde patlayabilir. Bu da çekim gücünü düşürür.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİNİ KULLANIRKEN BİLMENİZ GEREKENLER

Elektrik süpürgenizin iyi çekmesi için bilmeniz gereken bir diğer kural daha var. Yerli yersiz her şeyi çekmeyin. Elektrik süpürgenizle cam kırıklarını kesinlikle çekmeyin. Cam kırıklıkları elektrik süpürgenize zarar verebilir ve kısa sürede bozulmasına yol açabilir.

Derleme: Objektif Port