Diyanet İşleri Başkanı’nın kızının pek bilinmeyen hayatı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Merve Safa Likoğlu’nun bilinmeyen hayatını Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan gündeme getirdi ve dikkat çeken bir yazı yazdı.

Diyanet İşleri Başkanı’nın kızının pek bilinmeyen hayatı.
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2022 22:10

Şu günlerde Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş gündemde. Muhalefetin tepki gösterdiği isimlerden biri olan Ali Erbaş ve hayatı çok merak ediliyor. Kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sıkı bir dost olduğu biliniyor.

Ancak ailesiyle ilgili de detaylar araştırılıyor. Örneğin kızı hakkında önemli bir detay ortaya çıktı. Sosyal medyada da oldukça gündem olan o detay Sabah yazarlarından Hilal Kaplan tarafından yazılmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Merve Safa Likoğlu’nun bilinmeyen hayatını Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan gündeme getirdi.

Hilal Kaplan bugünkü yazısında, “Kendileri yazmamı istemediler ama belirtmeden geçemeyeceğim. Çünkü anne babası bürokraside yükselenin, evlâtlarının özel kalemlikten müşavirliğe kadar üst makamlara atandığı örneklerin yayıldığı bir devirdeyiz ve güzel örnekler de pek yazılmadığı için kimsenin haberi olmuyor. Sayın Başkan'ın kızı Merve Hanım, 4 çocuk kitabına imza atmış ve aynı zamanda 4 çocuklu çalışkan bir anne.

Hâlen güneydoğuda bir ilçede vaizelik görevini büyük şevkle yürütüyor. O kadar ki gitmediği köy, çalmadığı kapı kalmamış. En son bir kampanyayla 150 ihtiyaç sahibi çocuğun baştan ayağa giydirilmesine vesile olmuş. Bu hikâyeyi bilmek bana büyük mutluluk verdi, siz de bilin istedim. Allah emeklerini zayi etmesin” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Merve Safa Likoğlu’nun kaleme aldığı kitaplar şöyle:

112991.jpg

Merve Safa Likoğlu’nun Mardin’in Ömerli ilçesinde vaizelik yaptığı öğrenildi.

Odatv.com