Çamaşır makinesine 1 bardak ondan koyun - Makinede kireç ve kokudan eser kalmıyor....

Çamaşır makinenizin çok daha temiz kokması ve kireçlerin yok olması için bu tüyolar işinize yarayacak

Çamaşır makinesine 1 bardak ondan koyun - Makinede kireç ve kokudan eser kalmıyor....
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2024 15:07

Çamaşır makinesinin verimli bir şekilde çalışması ve çamaşırların daha temiz kokması için düzenli bakım ve temizlik önemlidir. Ayrıca, kireç birikintilerinin makine içinde oluşmasını engellemek için bazı önlemler almak gereklidir. Birçok kişi çamaşır makinesi eskidi için yeni makine almak zorunda kalıyor. Günümüzde beyaz eşya fiyatları uçmuş durumda. Özellikle iyi bir çamaşır makinesi almak neredeyse ortalama gelir elde eden bir aile için çok zor.

Çamaşır makinenizin kıymetini bilmek için aklınızda bulunması gereken önemli temizlik sırları bulunuyor.

İşte çamaşır makinesinin daha temiz kokması ve kireçlerin yok olması için kullanabileceğiniz bazı tüyolar:

maxresdefault-001.jpg

Ensonhaber.com'da yer alan bir içerikte; Çamaşır makinesinin performansını katlamaya yarayan bilgiler paylaşıldı.

Bir çay bardağı limon suyu…

Makinenizin deterjan gözüne bir çay bardağı limon suyu ekleyerek normal bir yıkama programında çalıştırın. Limon suyu, doğal asit içeriği sayesinde kireci sökmede yardımcı olacak ve kötü kokuların oluşmasına engel olarak paslanmasının da önüne geçecek.

Beyaz sirke ve soda kullanmak…

En az limon suyu kadar etkili olacak diğer bir yol ise beyaz sirke ya da çamaşır sodası kullanmak. Beyaz sirke ve çamaşır sodası yardımı ile temizlenen makinenizde biriken kir ve kalıntıları giderecek ve çamaşır makinenizin daha uzun soluklu çalışmasında etkili olacak.

İşte, bu basit ama etkili yöntemleri uygulayarak çamaşır makinenizin performansını artırabilir, çamaşırlarınızın daha temiz ve ferah kokmasını sağlayabilirsiniz. Bir çay bardağı limon suyu ile çamaşır makinenizi ilk günkü gibi çalıştıracak etkiyi yaratabilmeniz bu kadar kolay.

TIKA BASA DOLDURMAYIN

Öte yandan birçok uzmanın önemli bir uyarısı daha bulunuyor. Çamaşır makinenizin performansının yok olmaması için makinenizi tıka basa doldurmamanız gerekiyor. Tıka basa doldurulan çamaşır makineleri zamanla çabuk bozuluyor ve performansı düşüyor. O nedenle çamaşır makinenizi tıka basa doldurmamanız büyük önem taşıyor.

Kaynaklar: Ensonhaber.com, Objektifport.com, Youtube.com