Yaz Sıcağında Ferahlatacak Püf Noktasıyla En Kolay Buzlu Soğuk Kahve Tarifleri

Kahve tiryakileri yaz aylarında genelde sıcak havaların etkisiyle kahve içmeyi pek sevmiyor. Üzülmeyin şimdi sizlere birden çok buzlu kahve tarifi vereceğiz.

Yaz Sıcağında Ferahlatacak Püf Noktasıyla En Kolay Buzlu Soğuk Kahve Tarifleri
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 18:05

Kahve, Türk kültürün adeta bir parçasıdır. Elbette globalleşmenin etkisiyle birçok kahve türü ülkemize gelmiş ve tiryakileri olmuşuzdur. Filtre, espresso ya da çeşitli aromalarla tatlandırılmış ve demleme yöntemiyle yapılan soğuk veya sıcak kahveler...

Ben de bir kahve tiryakisi olarak, kahvaltı sonra Türk kahvesi, çalıştığım sürece bir fincan filtre kahve ve akşam günün yorgunluğunu atmak için de esperreso içiyorum. Yaz ayların da bu alışkanlıklarımın yerini elbette soğuk kahve alıyor.

Sizler için 3 farklı mükemmel soğuk kahve tarifi hazırladım. Tarifler oldukça basit! Ancak dileyenler, bu kahve tariflerini filtre veya bir fincan espresso ile de yapabilir.

Muzlu Soğuk Kahve

2 tatlı kaşığı taze çekilmiş kahveyi, 1 tane muz ve 1,5 su bardağı soğuk süt ile bir bardak içerisine alın. Ardından blenderden geçirin.

Hem tadı hem de kokusu aklınızı başından alacak!

Dondurmalı Soğuk Kahve

2 tatlı kaşığı taze çekilmiş kahveyi, 1,5 su bardağı soğuk sütte eritin. Ardından büyük bir bardak içerisine aldığınız 2 top vanilyalı dondurmanın üzerine sütlü kahveyi ilave edin. Kakao veya tarçın ile süsleyerek afiyetle içebilirsiniz.

Klasik Soğuk Kahve

1 tatlı kaşığı taze çekilmiş kahveyi, yarım su bardağı kaynar suda eritin. Ardından üzerine 1 su bardağı süt ilave edin. Arzu ettiğiniz miktarda buz ilave edin.


Kaynak: Objektif Port

İlgili Haberler