Güzellik Sırlarında Bugün Kendi Pedikürünüzü Kendiniz Yapın

Bugün sizlere bakımına önem verenlere özel Pedikür yapmanın inceliklerini anlatan güzellik sırları vereceğiz. Güzellik salonlarına gitmeden evde kendiniz bundan böyle Pedikür yapabileceksiniz.

Güzellik Sırlarında Bugün Kendi Pedikürünüzü Kendiniz Yapın
Yayınlanma Tarihi : 16 Temmuz 2021 22:55

Pedikür, en manikür kadar önemli bir kişisel bakımdır. Özellikle yaz aylarında hafif, önü ve açık arası terlik gibi ürünleri çok sık kullanırız. Bu yüzden ayak bakımı yani pediküre de ihtiyaç duyarız.

Pedikür sadece tırnak değil, nasır, topuk ve batık bakımını da içerir. Artı olarak yaz günlerine uygun renkli mi renkli canlı mı canlı ojeleri...

Hem sağlık hem de estetik açısından çok sık olmamakla birlikte ayda en az 1 defa pedikür bakımı yaptırmakta fayda var. Elbette bunun kişiye bir maliyeti de var. Fakat şimdi sizlere vereceğimiz tüyolarla evde kolayca pedikür bakımınızı yapabileceksiniz.

Kendi pedikürünüzü kendiniz yaparak birçok artıyı tek seferde elde edebilirsiniz. Gereken malzemeleri bir araya getirerek hızlı pedikür ve bakım sağlanabilir.

Kendi pedikürünüzü kendiniz yapın ve ekonomiden tasarruf edin! Ekonomik açıdan tasarrufun önemli olduğu dönemlerde birkaç malzemeyle güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ayak bakımı kendiniz ve özel hazırlıklar amacıyla gerçekleştirilebilir. Amaca uygun bir şekilde işlemler olabilir.

Pedikür Nasıl Yapılır Evde | Evde Ayak Bakımı Topuk Yumuşatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Pedikür nasıl yapılır sorusunun en önemli bölümlerinden biri topuk kısmı ve ayak tabanının yumuşamasıdır. Bunu sağlamanız için sıcağa yakın bir su içerisinde ayaklarınızı öncelikle 30 dakika bekletin. Ardından da bir topuk taşı ponza taşı gibi ürünle ölü deriyi çıkarın. Bu işlemi birkaç günde bir tekrar edebilirsiniz. Hafif bir uygulama ile her gün de yapabilirsiniz.

Limonla Bitkisel Ayak Bakımı | Limon Karbonat Ayak Bakımı

Limonda deriyi yumuşatan bir etki vardır. Ayak bakımı yaparken düzenli olarak limonlu karbonatlı bir karışımı bekletebilirsiniz. Bakterilerin engellenmesi ve ayak mantarlarının da oluşmaması için bunu uygulamanız önerilir.

Nasırlı Yıpranmış Ayaklar İçin Evde Ayak Bakımı

Nasır olan ayaklar için evde pedikür yapmadan önce nasır derecesini değerlendirmelisiniz. Nasır çok büyükse kalınsa, bu durumda bir kuaförden veya sağlık merkezinden destek alabilirsiniz. Hafif çaplı nasırlarda ponza taşı yumuşatılan ayaklar için etkilidir.

Erkek Pedikürü Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek pediküründe ayak tabanı ve üst yüzeyinde temizliğe ek bir oje sürme işlemi genelde yapılmamaktadır. Tırnak eti kesme, düzeltme, genel bakım olarak bütünsel bir bakım düşünülebilir.

Diyabetik Ayak Bakımı Nerede Yapılmalı?

Yara olan diyabetik ayaklarda bakım evde olmamalı veya doktor önerilerine göre gerçekleştirilmelidir. Yara derecesine göre gelişigüzel işlem olmaması ekstra önemli bir durumdur.

Evde Pedikür Seti ile Batık Tırnak Pedikür Nasıl Yapılır?

Ayak peelingi ve pedikür teknikleri hakkında bir süre video izleyerek hafif çaplı batık tırnaklarda işlem yapabilirsiniz. Tırnaklara uygulanacak batık çıkarma işlemi gelişigüzel olmamalıdır. Mikrop kapmaması için tırnak diplerinizin derinine girmeden yüzeysel bir kısımdan tek seferde fazla bölümü çıkarmalısınız.

Kaynak: Objektif Port - Yaşam ve Kişisel Bakım