3 Malzemeyle yapılıyor, Kahvaltıda herkes çok seviyor! Geleneksel İspanyol omleti tarifi

Kahvaltı için pratik bir tarif arıyorsanız o halde hiç aramayın! Şimdi sizlere İspanyol mutfağından pratik bir omlet tarifi vereceğiz

3 Malzemeyle yapılıyor, Kahvaltıda herkes çok seviyor! Geleneksel İspanyol omleti tarifi
Yayınlanma Tarihi : 30 Eylül 2021 14:07

Sadık Şimşek dikkat çeken tarifler paylaşmaya devam ediyor. Deneyen herkesin çok hoşuna gidecek bir tarif daha paylaştı. Sadık Şimşek'le tarifler ve bilgiler kanalında.

Tarifin içeriği patatesle yapılan İspanyol omleti tarifi..

Bunun için malzemeler de aslında çok basit:

2 Adet Patates

1 Adet Soğan

4 Adet te yumurta..

Zeytinyağı

YAPILIŞI - VİDEO

İlk olarak Soğanlar yemeklik olarak doğranır. Ocağın altı açılır. Tava ısıtılır ve zeytinyağı eklenir. Zeytinyağı kızdıktan sonra doğranmış soğanlar eklenir ve renk değiştirene dek kavrulur. Patatesler küp küp doğranır.

Soğanlar kendisini salmaya başlayınca üzerine patatesler ilave edilir. Yüksek ateşte patateslerde kavrulur. Sonrasında yumurtalar kırılır ve içerisine baharatlar eklenerek çırpılır. Tuz - Karabiber- Pulbiber gibi..

Sonrasında kavrulmuş olan patates ve soğan yumurta çırpılan kasenin içerisine boşaltılır ve iyice karıştırılır. Tavaya tekrar biraz yağ dökülür. Ve karışım tavaya dökülür.

Karışım kızartılır. Bir süre kızarma işlemi devam ettikten sonra büyük bir servis tabağı yardımıyla tava ters çevrilir ve diğer kısımda iki dakika kadar kızartılır :) İşte bu kadar kolaydır. Anlaşılır olması için videoyu da izleyebilirsiniz