3 Adet Patatesle Yapılabilen En Lezzetli Lokum Gibi Pişen Patatesli Soğanlı Yemek Tarifi

Yemek yapmayı bilmeyen bile patatesle yapılan bu tarifi yapabilecek. Hem kolay hem de lokum gibi bir lezzet

3 Adet Patatesle Yapılabilen En Lezzetli Lokum Gibi Pişen Patatesli Soğanlı Yemek Tarifi
Yayınlanma Tarihi : 22 Ağustos 2021 00:34

Patates uzun yıllardır Türk mutfağında yer alan bir sebze. Hem doyurucu hem lezzetli olması nedeniyle adeta sofraların baş tacı. Şimdi sizlere patatesle yapılan en pratik yemek tarifini vereceğim.

Sadık Şimşek yazdı:

Patatesle yapılan tarifimizde ilk olarak gerekli malzemeler

3 Adet patates büyükçe olsun..

1 adet soğan

3 diş sarımsak

karabiber - tuz - pulbiber

3 adet biber

domates sosu veya salçası

2 kaşık zeytinyağı birazda tereyağı..

TARİFİMİZ YAZILI VE VİDEOLU

İlk olarak soğanı ince ince dilimleyip tenceremize zeytinyağı ekledikten sonra boşaltalım. Soğanlar renk değiştirdikten sonra biberleri ince ince doğrayıp ekleyelim. Ve sonrasında da ince ince doğradığımız sarımsakları tencereye ekleyip biraz daha kavuralım. Bu işlem devam ederken domates sosu veya salçamızdan 3 çorba kaşığı kadar ekleyelim. Domates sosuysa 3 yemek kaşığı. Salçaysa 1.5 buçuk yemek kaşığı..

Ardından iyice malzemeleri birbirine karıştıralım. Kuş başı patateslerimizi doğrayalım ve tenceremize ekleyelim. İyice karıştırma işlemini yaptıktan sonra 2 su bardağı kadar su ilave edelim.

Yaklaşık 30 dakika boyunca pişmeye bırakmadan önce karabiberimizi ve pul biberimizi sonrasında da tuzumuzu ilave edip biraz karıştırdıktan sonra kapağı kapatalım.

30 dakika sonra artık yemeğimiz servise hazır hale gelmiştir.

Yemek yapmayı bilmeyenin bile kısa sürede yapabileceği bu patates yemeği gerçekten de lokum gibi lezzetiyle tadına hayran bırakmaktadır..

Kaynak: Objektif Port

İlgili Haberler