2 Adet Patatesle Yapılan Yumurtalı ve Kaşar Peynirli Pratik Kahvaltılık Tarifi Nefis Mi Nefis

Türk mutfağının en farklı lezzetlerinden biridir patatesli yumurta.. Peki onu hiç kaşar peynirli denediniz mi? Uzatmadan tarife geçelim...

2 Adet Patatesle Yapılan Yumurtalı ve Kaşar Peynirli Pratik Kahvaltılık Tarifi Nefis Mi Nefis
Yayınlanma Tarihi : 13 Ağustos 2021 21:30

Sadık Şimşek yazdı: Kahvaltıda pratik lezzetleri denemeyi sürdürüyorum. Bugün sizlere patates ve yumurta biraz da kaşar peyniriyle yapılan nefis bir kahvaltılık tarifi vereceğim. Aynı zamanda tarifimizde videomuzda olacak yazılı tarifimizde.

İlk olarak malzemelerimize başlayalım

2 Adet patates. Eğer patatesiniz büyükse 1 adette olabilir.

3 Adet yumurta

Üzeri için kaşar peynir

Karabiber

Tuz

Pulbiber

Acı Biber Sosu

YAPILIŞI ANLATALIM:

VİDEOMUZ İSE..

İlk olarak tavamızı güzelce yağlayalım. Evde tereyağ yoksa 3. çorba kaşığı sıvı yap dökebilirsiniz. Ama tereyağla daha iyi oluyor :)) Sonrasında patateslerimizi halka halka sucuk gibi dilimleyip tavamızın her bir köşesini kapatacak şekilde dizip kapağı kapatalım.

Patateslerimiz pişmeye başlayınca patateslerimizi çatal yardımıyla tek tek sucuk pişirir gibi çevirelim. Sonrasında tekrar kapağı kapatalım. İki tarafı da kızarmaya başlayınca 3 adet yumurtayı baharatlarımızla birlikte bir kasede çırparak patateslerin üzerine ilave edip kapağı tekrar kapatalım.

Yaklaşık 4 * 5 dakika piştikten sonra kapağı açarak rendelenmiş kaşar peynirlerimizi ilave edelim.. Ardından tekrar kapağı kapatarak 2 - 3 dakika daha pişirelim :))

Peynirler iyice eridikten sonra artık pratik kahvaltılık tarifimiz servise hazırdır. Afiyet olsun :)))

İlgili Haberler