Yumurta Yerken Yapılan Bu Hataya Dikkat Edin Zehirliyor!

Yumurta en sağlıklı besinlerden biri. Ancak yumurta yerken zehirlenme riski oluşturan bir tehlike var...

Yumurta Yerken Yapılan Bu Hataya Dikkat Edin Zehirliyor!
Yayınlanma Tarihi : 30 Ağustos 2021 17:07

En ucuz protein deposu olarak bilinen yumurtayla ilgili herkesin bilmesi gereken bir uyarı var. Çocuklarımızın gelişimi için de büyük bir önem taşıyan Yumurta sağlığımız açısından son derece önemli bir besindir.

Ancak yumurta yerken dikkat etmemiz gereken 4 önemli kural var. Yumurta pişirirken mutlaka dikkat etmemiz gereken kurallar Akşam gazetesi tarafından paylaşıldı.

YUMURTAYI ZEHİRLİ YAPAN 4 HATA NELERDİR?


1- Mutlaka yumurta satın alırken Marketlerde soğutucularda saklanan yumurtaları alın.

2- Evinizde bulunan Kırık ve çatlak yumurtaları sakın tüketmeyin. Bu yumurtalar artık unutmayın bakteri yuvasına dönüşmüştür!

3- Büyük bir tehlike daha bugüne kadar bir çok kişi bu hatayı yapıyor aslında! Keisnlikle ve kesinlikle Yumurtaları buzdolabına yerleştirirken yıkamayın.

4- Yumurtaları genelde buzdolabında muhafaza ederiz ancak evde Yumurtaları dolap kapağında saklıyorsanız diğer besinlerle temas etmemesine de özen göstermek gerekmektedir. Nasıl yıkandığında koruyucu tabakası yok oluyorsa diğer besinlerle teması halinde de koruyuculuğu yok olmaktadır!

SAKIN ISITMAYIN!!

En büyük tehlike ise yumurtayla ilgili yeniden ısıtılmasıdır. Örneğin ıspanaklı yumurta yaptınız ve dünden kaldı. Onu tekrar ısıtıp sakın yemeyi düşünmeyin. Bu hata gıda zehirlenmesine yol açabileceği gibi mideniz için de son derece tehlikeli ve zararlı bir davranıştır..

Yumurtayla ilgili bu Bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını da sağlayabilirsiniz - FOTOĞRAF: unsplash