Yeraltı Dünyasını Merak Edenlere 4 Kitap Tavsiyesi

Filmlere ve dizilere ilham olan ancak atmosferini herkesin merak ettiği yeraltı dünyasını yakından incelemek için 4 önemli eseri siz kitap severler için derledik.

Yeraltı Dünyasını Merak Edenlere 4 Kitap Tavsiyesi
Yayınlanma Tarihi : 30 Mayıs 2021 22:59

1. Abi Kabadayılar, Mafya ve Derin Devlet - Doğan Yurdakul

Gazeteci ve yazar Doğan Yurdakul’un kaleminden çıkan kitap Dündar Kılıç’ın anıları üzerinden bölümlere ayrılmış biçimde yeraltı dünyasının raconunu, kurallarını, uygulamalarını detaylarıyla anlatıyor. Kırmızı Kedi Yayınevi tarfından basılan kitap dolu dolu 504 sayfasıyla okuyucusunu bu çok bilinmeyenli dünyanın içine sürüklüyor.

2. Mafia Üzerine Notlar - Murat Çulcu

Türkiye'de Mafia olgusunu sosyal, ekonomik ve politik açıdan inceleyen kitap, gazeteci Murat Çulcu tarafından yazıldı. Kastaş Yayınları tarafından okuyucuyla buluşturulan kitap 214 sayfa.

3. Siyasette Bürokraside Cezaevinde Alaattin Çakıcı - Saygı Öztürk

Sedat Simavi Gazetecilik Ödüllü Saygı Öztürk tarafından kaleme alınan kitap, Doğan Kitap tarafından okurla buluşturuldu. Hayatı büyük merak konusu olan Alaattin Çakıcı’yı MİT, cezaevi ve siyaset üçgeninde inceleyen kitap 240 sayfa.

4. Papa-Mafya-Ağca / Uğur Mumcu

Ülkemizin önemli gazetecilerinden Uğur Mumcu'nun yurtiçi ve yurt dışı kaynaklarını kullanarak büyük derinlik kazandırdığı bu kitap, UM:AG Araştımacı Gazetecilik Vakfı tarafından basıldı. 374 sayfa olan kitap önemli belgeler ve pek çok bakış açısından ele alınmış zincirleme olayları, akıcı bir dille okuyucularına aktararak farklı bir kapı aralamayı başarıyor.

BONUS!

Baba - Mario Puzo

Devrim ve Mafya-Sicilya Topraklarında Ölüm - James Fentress

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.