Türk Kahvesini Limon Sıkarak İçerseniz Bakınız Vücuda Ne Yapıyor...

Türk kahvesinin faydalarını bilmeyen yok. Ancak limon ve Türk kahvesi birlikte içilirse bakın nasıl etki sağlıyor!..

Türk Kahvesini Limon Sıkarak İçerseniz Bakınız Vücuda Ne Yapıyor...
Yayınlanma Tarihi : 01 Eylül 2021 19:40

Türk kahvesi herkesin vazgeçilmezi olan bir içecek. Çok sayıda faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. Uzmanlar günde 2 fincan kahvenin içilmesi gerektiğini söyler dururlar.

Ancak kahveyi limonla birlikte tüketmenin şaşırtıcı bir faydası olduğu ortaya çıktı. Genelde çay ve limon birlikte tüketilir bu normal karşılanır.

Hatta Kuzey Makedonya'nın dört bir yanındaki Türk mekanlarında çay istediğinizde çayın yanında mutlaka 1 dilim limon bulunur. Bu bir gelenek haline gelmiştir özellikle Üsküp genelinde..

Ancak Türk kahvesinin de limonla tüketilebileceğine yönelik bir açıklama yapıldı.

Milliyet gazetesinin Pembenar eki Türk kahvesi ve limonun birlikte tüketilmesi durumunda ne gibi faydaları olduğunu duyuran bir haber yayımladı.

BAŞ AĞRISINA İYİ GELİYOR

Baş ağrısı bilindiği gibi herkesin en çok nefret ettiği ağrılardan biridir. Migren günümüzde 50 yaş altındaki bir çok kişiyi olumsuz olarak etkilemekte. Migrene karşı ise ilaç dışı yöntemler denenebiliyor. Bu yöntemlerden birinin de kahve olduğuna yönelik iddialar var.

Araştırmalar kahvenin limonla tüketilmesi durumunda baş ağrısına iyi geldiğini söylese de bazı uzmanlar kafeinin baş ağrısını tetikleyebileceğini öne sürüyorlar..

İSHALİ DURDURUYOR

Başka bir iddiaya göre ise öğütülmüş kahveyi limonla karıştırıp içmek ishali durduruyor. Bu iddiayı doğrulayan bilimsel bir kanıt ise henüz yok. Hatta bazı uzmanlara göre kahve içmek bağırsakları uyararak daha fazla dışkı problemine yol açabilir.

PEKİ BAŞ AĞRISINA KARŞI EVDE NELER YAPILABİLİR?

Bağ ağrısına karşın duş almak vücudu rahatlatacaktır. Baş ağrısına karşın ayrıca soğuk kompres yapmakta iyi gelecektir. Islak bir bez veya buz torbasından yardım alabilirsiniz. Büyüklerimizin bugüne kadarki en yetkili yöntemi buydu..

Unutmadan baş ağrınız hafiflemeyecek derecede şiddetli ve bir kaç günden fazla sürüyorsa bir doktora görünmenizde fayda vardır.

Kaynak: Milliyet - Objektif Port - Fotoğraf: unsplash