Tencerenizin dibi tuttuysa üzülmeyin! 1 Çay kaşığı karbonat ve sirkeyi...

Mutfakta yemek yaparken herkesin başına gelebilir. Eğer dibi tutan tencere sorununuz varsa işte işinize yarayacak temizlik sırrı..

Tencerenizin dibi tuttuysa üzülmeyin! 1 Çay kaşığı karbonat ve sirkeyi...
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2021 00:51

Zaman zaman herkesin başına gelir yemek yaparken tencerenin dibi tutması sorunu. Dibi tutmuş tencere sorunundan kurtulmak ise aslında çok basittir. Vereceğim tarif sayesinde dibi tutmuş tencereden kurtulmanız gerçekten çok kolay olacaktır.

Dikkatli bir şekilde uygulamanız durumunda dibi tutmuş tencere sorunundan kurtulabilirsiniz.

İlk olarak dibi tutmuş tencerenizi iyice temizlemek için içerisindeki yemeği boşaltın. Yemeğe yanık kokusu geçtiği için o yemeği tüketmemek gerekir. Ardından tencerenizi buz gibi suyun altında bir süre tutun. Böylece yanık yemek kalıntılarının yüzeyden iyice kalkmasını sağlayacaksınız.

Şimdi sıkı durun Posta gazetesinde paylaşılmış olan bilgiyi vereceğim. Sırasıyla yapılması gereken anlatılmış.

Daha sonra 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 fincan sirkeyi tencerenizde kaynatın. Hem üzerine isleyen siyah lekeler çıkacak, hem de tencereniz tertemiz olacaktır.

İşte bu kadar basit. Sizde kolay bir şekilde dibi tutmuş tencerenizden kurtulabilirsiniz. Bu harika bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Onlar da bu sayede dibi tutmuş tencere probleminden kurtulabilirler.

Derleyen Editör: Sadık Şimşek - Kaynak: Posta - Fotoğraf: unsplash