Tavuk Hakkındaki Gerçeği Canan Karatay Açıklamıştı. Yine Haklı Çıktı

Canan Karatay sağlıklı beslenme tavsiyelerine devam ederken tavuk hakkında bir uyarı da bulunmuş ve sağlıklı olabilmemiz için köy tavuğu tüketmemizi önermişti. Canan Karatay yine haklı çıktı.

Tavuk Hakkındaki Gerçeği Canan Karatay Açıklamıştı. Yine Haklı Çıktı
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 23:59

Sağlıklı yaşam için tüketilmesi gereken yiyecekleri açıklarken Canan Karatay herkese Trabzon tereyağı ve köy tavuğu tüketmelerini önermişti.

CNN Türk'ün de geçmiş olduğu o haberde Pilav , makarna ve patates kızartması gibi yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini belirtken köy tavuğu tüketimini ise mutlaka yiyin diyerek önermişti.

Peki marketlerdeki tavuklardan köy tavuğunun farkı nedir? En basit cevabı köy tavuğu organik şartlarda yetişmektedir. Marketlerdeki bir çok tavuk ise köy tavuklarından lezzet olarak ve yetiştirilme şekli olarak çok farklıdır.

Peki köy tavuğunun faydaları nelerdir?

Sağlıklı şartlar altında tüketiciye ulaştırılan köy tavuğunda bolca B vitamini bulunur. Kalsiyum ve fosfor açısından da oldukça zengindir köy tavukları. Kemik sağlığı için oldukça iyi olan köy tavuğunun ayrıca suyu da oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlü kıldığı gibi bir çok hastalığa karşı da tam koruma sağlar.

Ortalama 45 günde yetişen köy tavukları tüketim için uygundur. Kilo vermeye de yardımcı olan köy tavuğu aynı zamanda tansiyon kontrolünü de sağlamaktadır.

Nezle gibi rahatsızlıklara da köy tavuğundan yapılan çorba oldukça iyi gelmektedir. Kış aylarında bu yüzden bolca köy tavuğu tüketmek gerekir. Hafta iki kez köy tavuğu tüketmenin hiç bir sakıncası olmadığı gibi aksine faydası da bulunmaktadır.

Özellikle bağışıklık sistemi güçsüz olanların mutlaka köy tavuğunu tercih etmesi gerekir.

İlgili Haberler