Pekmezi Tüketmeyin diyen Canan Karatay'dan Kansızlığa Karşı Yiyecek önerisi!

Toplumda yanlış bir algı var. Kansızlık sorununa karşı pekmez öneriliyor. Oysa Canan Karatay bu konu hakkında uyardı. Pekmez yerine kansızlık sorununa karşı iyi gelen besinleri açıkladı.

Pekmezi Tüketmeyin diyen Canan Karatay'dan Kansızlığa Karşı Yiyecek önerisi!
Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2021 02:09

Kansızlık oldukça ciddi bir problemdir. Kansızlık tedavi edilmezse ileriki aşamalarda büyük sorunlara yol açabilir. Kalp yetmezliğine kadar yol açan kansızlığın mutlak surette tedavi edilmesi gerekir.

Kansızlığın belirtileri arasında geçmeyen yorgunluk yer alır ilk sırada. Sonrasında ise kalp çarpıntıları ve uyku sorunları gibi problemler baş gösterir. Devamında ise saç dökülmeleri ile tırnaklarda çatlamalar oluşur. En önemli sorunlardan biri de unutkanlıktır.

Kansızlık tedavisi ancak doktorun vereceği tedavi yöntemleriyle mümkündür. Bazı besinlerin de kansızlık problemine iyi geldiği belirtiliyor.

Toplumda ise yanlış bir algı var. Kansızlık sorununa karşı Pekmez tüketilmesi gibi.

Canan Karatay bu öneriye karşı çıkıyor. En Son Haber'in geçtiği habere göre: Canan Karatay konuyla ilgili açıklamasında '' Kansızlara pekmez veriyorlar. Pekmezde kansızlığı giderecek hiçbir şey yok. Demir mi var, yok'' ifadelerine yer vererek kansızlık problemi olanların kesinlikle pekmez tüketmemesi gerektiğini dile getirdi.

Peki Canan Karatay'a göre kansızlık sorununa karşı hangi besinler tüketilmeli?

Canan Karatay kansızlık sorununa karşı kırmızı et tüketilmesini öneriyor. Karaciğer, yürek ve böbrek gibi sakatları da öneren Canan Karatay ayrıca fındık ve fıstık tüketilmesini de tavsiye ediyor. Bunların içerisinde bolca doğal protein bulunur diyen Canan Karatay ayrıca Ceviz tüketilmesini de tavsiye ediyor..

Sabah gazetesinde de yayınlanan bir haberde Canan Karatay'ı haklı çıkaran ifadelere yer verilmiş. Kansızlığa karşı yiyecekler sıralanmış. Karatay'ın açıklamış olduğu yiyeceklere ek olarak Börülce, bezelye, fasulye, ıspanak roka, brokoli, pazı gibi sebzeler de öneriliyor.

İlgili Haberler