PCR testinde rezaletin büyüğü patladı! Herkes E-Devlet Üzerinden Kontrol Etsin

İstanbul'da Özel bir hastanede kendisi şehir dışında olan bir vatandaş adına iki kez PCR testi yapıldığı ortaya çıktı. Rezaleti Yeniçağ gazetesi duyurdu..

PCR testinde rezaletin büyüğü patladı! Herkes E-Devlet Üzerinden Kontrol Etsin
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2021 16:18

2 Yıldır hayatımızda olan Korona virüs salgınına karşı PCR testleri yapılıyor ve testi pozitif çıkanlar karantinaya alınıyor.

Negatif çıkanlar ise yolculuk başta olmak üzere sorunsuzca işlerini halledebiliyor. Örneğin artık bazı kapalı alanlara girmek için ya aşı zorunluluğu var ya da PCR testi.

Geçtiğimiz günlerde bazı yerlerde aşı olmayan kişilere para karşılığında aşı kartı düzenlendiğine dair iddialar gündeme gelmiş ve tutuklamalar bile olmuştu.

Şimdi ise tuhaf bir PCR testi skandalı patladı.

Yeniçağ gazetesi tarafından duyurulan bir haberde skandalın ayrıntılarına geniş bir şekilde de yer verildi.

Yeniçağ'dan Tolga Şahin'in haberine göre: İstanbul’a dönüş için PCR testi yaptıran ve testin sonucuna bakmak için e-nabız sistemine giren vatandaş, İstanbul dışında olduğu dönemde kendisi adına bir hafta arayla iki test yaptırıldığını gördü.

Durumu e-nabız üzerinden Sağlık Bakanlığı’na bildiren vatandaş, kendisi adına böyle bir işlemin nasıl gerçekleştirildiğine anlam veremediğini ifade ederken, “Ağustos ayı sonunda şehir dışına çıktım. Eylül’ün 15’inde İstanbul’a dönmek için PCR testi yaptırdım. Test sonucuma bakmak için e-nabız sistemini açtığımda ise 3 Eylül ve 10 Eylül tarihleri arasında kendi adıma İ. R. Hastanesi’nde iki farklı PCR testi yapıldığını gördüm. Durumu yetkililere bildirdim. Bu olayın bir çözüme kavuşturulmasını yetkililerden bekliyorum” dedi.

TESTLER NASIL YAPILIYOR?

Hükümetin kararı doğrultusunda aşı olmayan vatandaşlara şehirler arası otobüs, uçak vb. taşıtlar ile sinema, tiyatro ve konser gibi toplu alanlara girişte PCR testi zorunluğu getirilmişti.

Bu uygulamaya karşın Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'da itirazda bulunmuş ve genelgeyi dava konusu yapmıştı.

Henüz davadan bir ses yok. Ancak vatandaşların aşı olmaması durumunda PCR testi sunması gerekiyor.

Söz konusu testler devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılırken özel hastanelerde ise yaklaşık 250 TL gibi bir rakamdan yapılıyor..

Kaynak: Yeniçağ - Fotoğraf: unsplash