Nevşin Mengü Son Sözleriyle Yine Şimşekleri Üzerine Çekti, Tepki Yağdı

Geçtiğimiz günlerde babası Şahin Mengü'yü kaybeden Nevşin Mengü yine ekran karşısına çıktı ve çıkar çıkmaz tepki çekti..

Nevşin Mengü Son Sözleriyle Yine Şimşekleri Üzerine Çekti, Tepki Yağdı
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 00:17

Sivri dilli çıkışlarıyla bilinen Nevşin Mengü her fırsatta hükümeti ve icraatlarını eleştirmeyi alışkanlık haline getirdi.

Youtube üzerinden yayınlar yapan Nevşin Mengü kısa bir aranın ardından yeniden takipçileriyle buluştu.

Babası Şahin Mengü vefat ettiği için yayınlarına kısa bir ara vermişti.

Geri döner dönmez ilk işi ise hükümeti eleştirmek oldu. Youtube üzerinden gündemi yorumlayan Nevşin Mengü babasının cenazesindeki tören birliğinden rahatsız oldu. Önceden askerler vardı diyen Nevşin Mengü güzeldi bu olmamış yani diyerek isyan etti..


Yenişafak gazetesinin derlemesine göre: Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, geçtiğimiz günlerde 73 yaşında vefat etti.

Sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, kendilerine başsağlığı dileyenlere teşekkür eden Nevşin Mengü, TBMM'de babası için düzenlenen cenazedeki tören birliğinden rahatsızlığını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamasında Nevşin Mengü, 'Babam eski vekil olduğu için parlamentoda tören düzenleniyor ya onu eskiden asker düzenlerdi. Tören birliği olurdu, onlar yaparlardı. Bir atmosfer katıyordu. sivilleşme diyerek polise devrettiler bu işi. Bayağı kötü olmuş, hiç iyi olmamış yani. Bu işin bir raconu var' diyerek tepki gösterdi..

KENDİSİNE TEPKİ YAĞDI

Nevşin Mengü'nün bu sözleri sonrasında çok sayıda kişi kendisine tepki gösterdi. Acılı gününde bile siyaset yapıyor ve hükümeti eleştiriyor diyenlerin sayısı epey fazlaydı.

En dikkat çeken eleştiri ise bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yapıldı:

'' Bayılıyorum bu Sözde Solculara'' İşlerine geldiği zaman askeri vesayete karşı çıkarlar, işlerine gelmeyince de askeri vesayete sarılırlar '' Bu kızımızda sözde Liberal takılır, Sözde özgürlükçü takılır. Şimdi de kalkar askeri vesayetin simgelerini savunur..