Müge Anlı ve Esra Erol İçin Yasak Kararı Geliyor Sosyal Medya Karıştı

RTÜK tarafından Esra Erol ve Müge Anlı gibi sunucuları etkileyecek bir yasak kararı her an gelebilir. Seyirciler bu duruma çok şaşırdı. İşte ayrıntılar...

Müge Anlı ve Esra Erol İçin Yasak Kararı Geliyor Sosyal Medya Karıştı
Yayınlanma Tarihi : 13 Ağustos 2021 23:10

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), izleyiciler tarafından gelen birçok şikayeti dikkate alarak evlilik programlarının yayınlanmasını yasaklamıştı. Kadınlar suistimal edildiği gerekçesiyle ekranlardan kaldırılan evlilik programlarının yerine cinayet, aile içi şiddet ve kayıp insanların bulunduğu çeşitli programlar yayınlanmaya başlamıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu bu programları da es geçmedi. Yine toplumdan gelen şikayetler üzerine, insanların toplum önünde yargılandığı, sorgulandığı ve toplum değerleriyle örtüşmediği gerekçesiyle bu programlarla ilgili yeni karar almak üzere düzenlemeye gidiyor.

Geniş bir kitle tarafından takip edilen gündüz kuşağının bu tarz programları kaldırmaya hazırlanan RTÜK, cinayet, istismar ve aile içi şiddet içeren programların yerine toplumun değer ve yargılarıyla uyumlu, eğitim ve geliştirici programları yayınlamayı planlıyor.

TGRT'de yer alan habere göre; RTÜK, eğiti ve geliştirici, mesleki, kültürel ve toplumun değer yargılarıyla uyumlu programlara öncelik verecek.

RTÜK'ün bu programlara yönelik düzenlemeyi resmiyete dökmesi sonucu, gündüz kuşağının en çok izlenen programlarına imza atan Müge Anlı, Esra Erol ve henüz yeni program yapmaya başlamış Ece Üner'in ne yapacağı merak ediliyor.

Kaynak: mynet.com - Objektif Port

İlgili Haberler