MasterChef Jürisi Yarışmacı Rabia Nur Çamurlu'ya Hayatının Teklifini Yaptı

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan MasterChef Türkiye 2021'de şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya yarışmacı Rabia Nur Çamurlu'ya yılın teklifini yaptı. İşte ayrıntılar...

MasterChef Jürisi Yarışmacı Rabia Nur Çamurlu'ya Hayatının Teklifini Yaptı
Yayınlanma Tarihi : 21 Ağustos 2021 19:05

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalında yayınlanan MasterChef Türkiye 2021'de dün akşam ekranlara gelen son bölümünde Rabi Nur Çamurlu 3. oldu. Rabia Nur Çamurlu, yarışmanın sonunda büyük sürprizle karşılaştı.

MasterChef Türkiye'de jürilik yapan Mehmet Yalçınkaya, yarışmanın son bölümünde üçüncü olan Rabia Nur Çamurlu'ya iş teklifinde bulundu. Hayatının teklifini jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya'dan alan Çamurlu, gelen teklife oldukça mutlu olduğunu ifade etti.

20 Ağustos Cuma akşamı yayınlanan yarışmanın son bölümde üçüncü olan Rabia Nur Çamurlu'ya jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya, söyleyeceği şeyin çok erken olduğunu ama bunu fazla yapmadığını ifade ederek; ''MasterChef Türkiye yarışmasına yedeklerden katılmazsan sana iş teklifi ediyorum'' dedi.

Yarışmacı arkadaşlarından alkış alan Rabia Nur Çamurlu, üçüncü olduğu için üzgün olduğunu ama jüri üyelerinden övgü almasının onu çok mutlu ettiğini söyledi.

Peki Mehmet Yalçın Kaya Kimdir?

Mehmet Yalçınkaya, 21 Ocak 1974 tarifinde Bolu'da dünyaya geldi. 2018 yılından beri MasterChef Türkiye'de jüri üyeliği yapan Yalçınkaya, Fransa, İtalya, Almanya, Yunanistan ve Katar'da gastronomi ve mutfak koordinatörlüğü yaptı.

2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim alan Yalçınkaya, 2005'te Amerika'nın ünlü gurme dergisi CULINARY'de spesiyalleri yayınlandı. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli madalyaları ve sertifikaları olan Yalçınkaya, Fusion Mutfak akımını yapan ilk şeflerden biridir.

Peki Rabia Nur Çamurlu Kimdir?

Performansı ile yarışmacısı olduğu MasterChef Türkiye jürilerinin dikkatini çeken Çamurlu, 21 yaşındadır. Rizeli olan Rabia Nur Çamurlu, Ortaköy Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Nişantaşı Üniversitesi Aşçılık Mutfak Sanatları Şef Eğitimi Bölümünü bitirmiştir. Eğitimine ara vermeden devam eden Çamurlu, ikinci üniversiteyi de Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.


Kaynak: gazeteduvar.com.tr - Objektif Port