Limon ile aspirin karışımı.. Süper ikili birleşince bakın ne ile oluyor?

C vitamini açısından zengin limon başlı başına büyük bir vitamin kaynağı görevi üstlenirken her geçen gün yeni mucizeleriyle herkesi şaşırtıyor. Aspirin ile limon karışımının faydaları ise herkesi şaşkına çeviriyor. Peki etkisi nasıldır?

Limon ile aspirin karışımı.. Süper ikili birleşince bakın ne ile oluyor?
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2023 00:49

Son dönemde doğal yöntemler herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Peki limon ve aspirin birleşince ne gibi faydalar sağlar? İşte sağlık uzmanlarının da önerdiği o yönteme dair bilgiler. Çok şaşıracağınız içeriği sizler için derledik.

 • Aspirin içerisinde bulunan salistik asit bileşeni sayesinde, c vitaminince zengin olan limon ile birleştiğinde cildin nem dengesinin düzenlenmesine yardımcı olan bu karışım, cilt yüzeyinde sivilce oluşumunu da engellemektedir.
 • Düzenli olarak kullanılan limon ve aspirin maskesinin kullanılması, kişinin cilt altında meydana gelen akne problemlerinin giderilmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Aspirin ve limon maskesinin düzenli ve yeterli miktarda uygulanması, cilt yüzeyinde meydana gelen sivilce probleminin ortadan kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyon problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Düzenli olarak kullanılan aspirin ve limon maskesinin kullanılması, cildin yağ dengesinin kurulmasına yardımcı olmaktadır.
 • Cilt yüzeyinde oluşan siyah noktaların derinlemesine temiz olmaya yardımcı olan aspirin, limon maskesi cildin temizlenmesine yardımcı olurken, bilhassa burun ve çene yüzeyinde oluşan siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Cilt probleminiz yoksa ve herhangi bir alerjik reaksiyon problemi yaşamıyorsanız, ayda bir kez aspirin ve limon maskesi yapmanız cildin yenilenmesine yardımcı olurken, cildinizin daha parlak ve temiz görünmesini de sağlamaktadır.
 • Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan aspirin aynı zamanda sivilce dolayısıyla oluşan lekelerin geçmesini de sağlamaktadır.
 • Cilde büyük ölçüde parlaklık sağlayan aspirin ve limon kişinin cildinin çok daha parlak ve temiz görünmesine sağlamaktadır.

Malzemeler;

 • 6 adet aspirin
 • 1 adet limon
 • Bal
 • Zeytinyağı (Kuru ciltli olanlar için)
 • Karbonat

Yapılışı;

İlk olarak 6 adet aspirini bir havanın içerisinde toz haline gelecek şekilde dövün. İyice toz formunda olması önemli. Toz formuna kavuşan aspirinleri, temiz bir cam kasenin içerisine alın. Toz kıvamına gelen aspirinlerin üzerine 2 yemek kaşığı kadar limon suyu ilave edin.

Bu noktada bir miktar bekleyin. Aspirin ile limon etkileşime girerek kabaracak ardından, karışımın içerisine 2 çay kaşığı bal ilavesi yapın. Eğer hassas ve kuru bir cilt tipine sahipseniz o noktada bu maskenin içerisine bir miktarda zeytinyağı eklemesi, yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz maskeyi güzelce karıştırdıktan sonra yüzünüzün tamamına sürün ve takribi olarak 15 dakika kadar bekleyin. 15 dakikalık bir beklemenin ardından cildinizi ılık bir nemli bez yardımıyla maskeden arındırın. Bu işlemi ayda 1 kez uygulayabilirsiniz.

Aspirin maskesi cildi beyazlatır mı?

Aspirin ve limon maskesi sivilcelerin giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda sivilce lekelerinin de temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Sivilce lekelerin temizlenmesine yardımcı olan aspirin maskesi, cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken çok daha temiz ver parlak bir görüntü sağlamaktadır. Lekelerin geçmesi amacıyla kullanılan aspirin maskesinin ,cildin beyazlaması için herhangi bir etki gösterdiği saptanmamıştır. Bu yüzden cildini beyazlatmak ziyade, yüzünde sivilce problemi yaşayan insanların bu maskeyi kullanması çok daha etkili ve sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Kaynak: Birbilenesorduk.com