Kuru Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor 1 Çorba Kaşığı Bu Şerbetten İçmek Yeterli Oluyor

Kuru Öksürük problemine karşı bal şerbetinin etkisinin oldukça fazla olduğu belirtildi. Peki başka faydaları neler? Bal Şerbeti tarifi nasıldır?

Kuru Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor 1 Çorba Kaşığı Bu Şerbetten İçmek Yeterli Oluyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Eylül 2021 17:20

Bal, uzun yıllardır sadece kahvaltımıza lezzet ve tat vermektedir. Ancak bal, antik çağlarda da tüketiliyordu. Sadece gıda olarak değil birçok hastalığa değil, vücutta oluşan yara veya yanık gibi iyileşmesi zaman alan hasarlar üzerinde de kullanılıyordu.

Bal, antibakteriyel yapısı sayesinde yara, yanık ve sivilcelerin düşmanıdır. Öte yandan vitamin, mineral ve amino asit açısından da zengindir. Bu da balı bize enerji veren ve besleyen bir kaynak haline getirmektedir. Ancak baldan yapılan bir şerbet var ki, hem öksürüğü kesiyor hem de kabızlığa iyi geliyor.

İşte sizler için öksürüğü kesen, kabızlığı ortadan kaldıran bir bal şerbeti tarifi hazırladık.

Malzemeler

  • 1 bardak bak(su bardağı)
  • 1 bardak sıcak su
  • 5 bardak soğuk su
  • 1 tane limon
  • 2-3 dal taze nane

Hazırlanışı

İlk olarak sıcak su ile balı bir sürahi içerisinde iyice karıştırın. Bal seyrelince üzerine soğuk su ilave edin. Ardından 1 adet limonu ince ince dilimlere ayırarak içerisine ekleyin. Son olarak nane yapraklarını ekleyerek karıştırın. Yaklaşık 15-20 dakika dinlendirdikten sonra arzuya göre buz ilave ederek servis edin.

#Bal şerbetini yatmadan önce tüketirseniz, uyku esnasında tutan kuru öksürük sorununu giderebilirsiniz.

Kaynak: Takvim - Sabah - Objektif Port