Koronavirüste semptomlar yeniden değişti: İşte ortaya çıkan yeni belirtiler!

Koronavirüs Salgınında belirtiler her geçen gün değişiyor. Yapılan bir araştırma sonrası pandemi hakkında uyarılar yapıldı ve yeni belirtiler duyuruldu..

Koronavirüste semptomlar yeniden değişti: İşte ortaya çıkan yeni belirtiler!
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2021 18:54

Son dönemde çok sayıda koronavirüs varyantı dünya genelinde yayılmaya başladı. Her yeni çıkan varyant kuşkusuz bilim insanlarını tedirgin ediyor.

Koronavirüse karşı aşı geliştirilmiş olsa da aşının virüsten korumak yerine yakalandığında sadece hastalığı hafif atlattığına dikkat çekiliyor.

Bir başka endişe ise aşının varyantlara karşı etkili olup olmayacağı. Şuana kadar yapılan açıklamalarda varyantlara karşı olduğu öne sürülse de net bir bulgu yok.

Bugün ise Hürriyet gazetesi dış haberler servisi flaş bir haber yayınladı. Yayınlanan haberde koronavirüsün belirtilerinin değiştiğine dikkat çekildi.

Bugüne kadar sadece ateş ve öksürük gibi rahatsızlıklarla ayırt edilebilen rahatsızlık şimdilerde birden çok belirtiyle karşımıza çıkabiliyor.

Dünya genelinde de oluşan varyantlar sonrasında ortaya çıkan belirtiler ise bilim insanlarına göre bundan böyle şu şekilde:

İşte Hürriyet'in yayınladığı o haberde yer alan yeni belirtiler..

1- Yüksek ateş
2- Titreme
3- Devamlı öksürük

4- Koku kaybı veya değişikliği
5- Tat kaybı veya değişikliği
6- Baş ağrısı

7- Olağandışı yorgunluk
8- Boğaz ağrısı
9- Bilinçte bulanıklık

10- Deri döküntüsü
11- Ağız veya dilde meydana gelen değişiklikler
12- Kırmızı ve ağrılı parmaklar veya ayak parmakları

13- Nefes darlığı
14- Göğüs ağrıları
15- kas ağrıları

16- Boğuk ses
17- İshal
18- İştahsızlık

19- Karın ağrısı
20- Burun akması
21- Hapşırma

Korona salgınına karşı aşı olmuş olsanız bile lütfen tedbiri elden bırakmayın. Maskenizi takmaya devam edin ve kalabalık ortamlardan uzak durun. Mecbur kalmadıkça ev ziyaretlerine gitmeyin.

Salgın oldukça ciddi ve aşılamaya rağmen de tehlike hala bitmiş değil. Salgından korunmanın en iyi yolu unutmayın ki temizlik - bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve maske takmak..

Fotoğraf: unsplash