Kırmızı Acı Biber ve Balı Karıştırıp 1 kaşık Tüketin! Anında da etki ediyormuş..

Kırmızı Acı biber genelde yemeklere lezzet kattığı gibi turşusu da oldukça lezzetli olur. Ancak kırmızı acı biberin balla karıştırılıp 1 kaşık tüketilmesi durumunda harika bir faydası çıktı. Boğaz ağrısı için en etkili formüller..

Kırmızı Acı Biber ve Balı Karıştırıp 1 kaşık Tüketin! Anında da etki ediyormuş..
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 20:15

Havaların soğumasıyla birlikte çok sayıda kişide boğaz ağrısı sorunu başladı. Boğaz ağrısından kurtaracak bazı doğal formüller var.

Türkiye gazetesi kırmızı acı biber ve bal karışımının mucizevi etkileri hakkında dikkat çeken bir bilgilendirme yayınladı.

Peki nasıl yapılıyor?

Bir kaşık acı kırmızı biberi bir kaşık bal ile iyice karıştırın. Bu karışımı sonra tüketin. Kırmızı acı biber ve bal karışımı hasar gören ses tellerinize iyi gelecektir.

Bal ses kısılması ile mücadele eden doğal bir besindir. Bir çok büyük anne hala bu yöntemi kullanır.

Günde bir kaç çay kaşığı bal tüketmek ayrıca boğazınızı nemli tutup kurumasını önleyeceği gibi ağrıyı da geçirecektir.

Boğaz ağrınız için başka bir doğal tarif daha var.

Sıcak bir suyun içerisine bir iki damla lavanta ile nane yağından damlatın. Kafanızı bir havlu ile örtüp bu buharı bir süre soluyun. Beş dakika sonrasında boğazınız yeterince yumuşayacak ve ses kısıklığı ortadan kalkacaktır.

Bir kaç dilim taze zencefili tuz ile limonla sulandırıp tüketirseniz bu da boğazınızdaki ağrının geçmesine yardımcı olup ses tellerinizdeki sorunu da düzeltecektir.

Ayrıca doğal elma sirkesi varsa evde bir iki tatlı kaşığı elma sirkesini de balla karıştırıp tüketirseniz boğanızdaki ağrının yok olmasını sağlayacaktır.

İlgili Haberler