Kimsenin Bilmediği Bir Ayrıntı Ortaya Çıktı , Günde 7 Adet Zeytinin Vücuda Etkisi

Zeytin, Türk mutfağında kahvaltının vazgeçilmez besinlerinden biri. Zeytinle ilgili yapılan bir araştırma ise ezberleri bozacak türden oldu. Günde 7 Adet Zeytin yemenin faydaları bakınız neymiş...

Kimsenin Bilmediği Bir Ayrıntı Ortaya Çıktı , Günde 7 Adet Zeytinin Vücuda Etkisi
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2021 22:55

Zeytin, kahvaltıların olmazsa olmazıdır. Sadece ülkemizde değil, İtalya ve Yunanistan'da da zeytin ve zeytinden yapılan yağlar oldukça meşhur ve lezzetlidir. Ayrıca bazı akşam yemeklerimizin de ön lezzetidir zeytin ve zeytinyağı. Birçok restoranda yemek servisi önce çeşitli baharatlarla tatlandırılmış zeytinyağı ve zeytin karşımıza çıkar. Evet, hem doyurucu hem de lezzetli bir üründür zeytin. Benim de kahvaltılarda ve salatalarla vazgeçilmezimdir. Coğrafyamızda da oldukça renk ve lezzet çeşitleri vardır. Benim her zaman favorim çizik ve kırma zeytin olmuştur.

Bu kadar çok tükettiğimiz ve vazgeçilmezimiz olan zeytinin elbette vücudumuza da bazı faydaları var. Şimdi sizlere bu faydalardan bahsedeceğiz.

İşte Günde 7 Adet Zeytin Tüketmenin Vücuda Faydaları

Kalp Sağlığı Açısından Önemi

Yapılan araştırmalar, günde en az 7 adet zeytin tüketmenin kalp sağlığı olumlu yönde etkilediğini göstermiştir. Kalp sağlığı, damar sağlığı ve ritim bozukluğuna iyi gelen zeytin, kolesterolü de düşürmektedir.

Dolaşım Sistemine Etkisi

Antioksidan içeren zeytin, kalp hastalıklarının önüne geçer. Kan basınca üzerinde olumlu etkileri olan zeytin, kan hücrelerinin de sağlığını korumaktadır. Serbest radikaller kolesterolü olumsuz yönde etkilediği için kan damarları zarar görmektedir. Ancak günde en az 7 adet tükettiğiniz zeytin bu durumun önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Kilo Vermenizi Kolaylaştırır

Zeytin, birçok doymamış yağa sahiptir. Araştırmalar, doymamış yağların kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Ayrıca zeytin, yağ hücreleri üzerinde uyarıcı görevi görmektedir. Günde en az 7 adet zeytin tüketmek karın yağlarının erimesine yardımcı olacaktır.

Kaynak: Yeni Akit - Objektif Port