Kanser Tedavisi Gören Canan Ergüder Son Halini Paylaşıp İyi Haberi Verdi

Star TV ekranında final yapan TV dizisi Menajerimi Ara dizisinde Feris karakterine hayat veren Canan Ergüder kanser tedavisi görüyor. Son haliyle ilgili bir paylaşım yapan sevilen oyuncu iyi haberi verdi.

Kanser Tedavisi Gören Canan Ergüder Son Halini Paylaşıp İyi Haberi Verdi
Yayınlanma Tarihi : 06 Ağustos 2021 00:49

Son olarak Star TV'nin sevilen dizisi Menajerimi Ara dizinde Feris karakteriyle seyirciyle buluşan güzel ve yetenekli oyuncu Canan Ergüder'den iyi haber geldi.

Nisan ayında meme kanseri teşhisi konulduğu için Star TV'de yayınlanan Menajerimi Ara dizinden ayrılmıştı. Diziden ayrılmasının ardından bir süre daha devam eden dizide ara ara görüntülü ve sesli konuşma yoluyla diziye de dahil olması hayranlarını sevindirmişti.

Kanser tedavisi nedeniyle uzun sarı saçlarına veda eden Ergüder, sosyal medyada yeni saç modelleriyle dikkat çekti. Güzel ve yetenekli oyuncu yeni küt ve kızıl saç tasarımıyla paylaştığı fotoğrafın altına 'Alışmadığım renklerle tanıştım. Çok mutluyum.' ifadesini ekledi.

44 yaşındaki bir çocuk annesi Canan Ergüder'in kemoterapi gördüğü süreçte moralinin yüksek olması hem magazincileri hem de hayranlarını çok mutlu etti. Ergüder'in sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafın altına hayranları iyi dileklerini ve dualarını yorum olarak ekledi.

23816.jpg

Peki Meme Kanseri Nedir?

Meme kanseri genel tanımıyla, meme dokusunda yer almakta olan bazı hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde çoğalması ve diğer bölgelere yayılarak çoğalmaya devam etmesine denir.

Meme dokusunda yer alan sağlıklı hücrelerde meydana gelen yapısal değişiklikler nedeniyle hızla çoğalarak tümör oluşturur. Çoğunlukla meme kanallarından ve süt üreten bezlerden kaynaklıdır.

Peki Meme Kanseri Neden Olur?

Kesin olarak bilinmemekle birlikte birçok sebep doktorlar tarafından ihtimal olarak kabul edilir. Bunlar arasında; hiç doğum yapmamak, 30 yaşından sonra doğum yapmak, doğum sonrası bebeği emzirmemek, ileri yaşta menopoza girmek, erken yaşta regl dönemine girmek, obezite, alkol tüketimi, östrojen tedavisi, radyasyona maruz kalmak, birinci dereceden akrabalarda meme kanseri geçmişi ve daha önce de meme kanseri teşhisi almış olmak.

Peki Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Meme kanserinin birçok belirtisi vardır. Bunlardan bazıları, kişinin kendisi fark edeceği türden olurken bazısı ise ancak doktor muayenesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Meme kanserinin bazı belirtileri; meme çevresinde hissedilir derecede ağrı, meme ve koltuk altı bölgesinde şişlik, meme başında akıntı, meme başında kanama, meme başında şekil bozukluğu, meme çevresinde yara, meme çevresinde cilt bozukluğu, meme çevresinde ödem ve memede renk değişikliği şeklindedir.

40 yaşına ulaşmış her kadının yılda en az 1 kez Mamografi çektirmesi, meme kanserinde erken teşhis ve tedavi için oldukça önemlidir.

Kaynak: Milliyet Cadde - medicana.com.tr - Objektif Port