Kabızlık Sorunu Olunca En Hızlı Geçiren Besinmiş! Bir Kaç tane yemek yetiyor

Kabızlık bazen sorun olabiliyor. Kabızlığı geçiren en etkili besin ise şaşırtıyor..

Kabızlık Sorunu Olunca En Hızlı  Geçiren Besinmiş! Bir Kaç tane yemek yetiyor
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2021 18:14

Kabızlık ve şişkinlik gibi sorunlar bağırsak sağlığı için tehlikelidir. Bu problem vücudumuzun toksin ve mikroplarla dolmasına neden olabileceği gibi bağırsaklarımızın zamanla hasar görmesine bile neden olabilir.

Sürekli tekrar eden kabızlık ciddi bir problemdir. Bu yüzden vakit kaybetmeden doktora gitmekte fayda vardır. Ancak arada sırada gerçekleşen kabızlık sorunu bazı durumlarda yediğimiz yiyeceklere bağlı olarak gerçekleşebilir.

Kabızlık sorunundan ilaçsız kurtaran bazı besinler var.

Sabah'da yer alan habere göre: Kuru erik kabızlık problemini ortadan kaldırmaya yarıyor. Yayınlanan bu haberde şu ifadelere yer veriliyor..

Kuru meyveler ve özellikle de kuru erik eski zamanlardan beri kabızlığı önlemek veya tedavi etmek için kullanılır. Kuru eriğin lif içeriği yüksektir ve bu çözünmeyen lifleri sayesinde dışkıda bulunan su miktarını artırarak dışkılamayı kolaylaştırır. İçeriğindeki difenilizatin isimli bileşen ona dışkılamayı artırıcı yani laksatif bir özellik kazandırmaya yardımcı olur.

KABIZLIK NEDEN OLUR?

Çok fazla süt ve süt ürünleri tüketmenin kabızlığa neden olduğu ortaya çıkmıştır.

KABIZLIK SORUNUNA DİKKAT

Sık sık tekrar eden kabızlık ileride mide kanseri başta olmak üzere bazı sağlık sorunlarına yol açabilir.

KABIZLIK NE ZAMAN TEHLİKELİ?

3 gün ve fazlasında süren kabızlık tehlikelidir. Bu durumlarda doktora gitmek gerekmektedir. Verilecek ilaçların kullanılması sonrasında uygun bir tedavi yöntemi seçilir ve kabızlık problemi de böylelikle ortadan kalkmış olur.