İnsanların Anında Sizden Hoşlanacağı 6 Davranış

İstediğiniz kişiyi çok rahat bir şekilde etkileyebilirsiniz. Onların psikolojik yansımalarına neler yapmanız ve yapmamanız lazım bunları bilmelisiniz. Bunlar için önemli maddeler vardır;

İnsanların Anında Sizden Hoşlanacağı 6 Davranış
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2021 20:49

1-Gülümseme
Gülümseme ilk izlenim için çok önemlidir. Tüm gün gülümsemekle uğraşıp yapmacık bir tavır sergilemekten kaçının. Özellikle bir insanla yeni tanıştığınızda ona vereceğiniz sıcak bir gülümseme pozitifliğinizi, onu gördüğünüze çok mutlu hissettiğinizi algılayacak ve sizden anında hoşlanacaktır.

2-Göz Teması
Göz temasını dinlemeyle bağdaştırabilirsiniz. Karşınızdaki insanla iltişime geçerken gözlerinizi kaçırmamaya ve göz teması kurmaya çok dikkat etmelisiniz; bu iletişimdeki en önemli faktörlendendir. Karşınızdaki insanla göz teması kurarsanız onu dinlediğinizi, onunla ilgilendiğinizi düşünüp özgüvenli hisseder ve buda anında sizden hoşlanmasına sebep olacakır.

3-İsim Kullanmak
İsmini kullanarak sohbet etmeniz çok önemlidir, özellikle kalabalık ortamlarda. Onunla ilgilendiğinizi hissettirecektir ve sizden anında hoşlanacaktır.

4-Sır Vermek
Sır vermek iki insanı birbirine yakınlaştıran bir olay. Kendiniz hakkında karşınızdaki kişiye bir sır vermek karşınızdaki kişide şu düşünceyi yaratıyor; Bu kişi bana güveniyor bana güveniyorsa birbirimizi seviyoruz.

5-Hayır Diyebilmek
Karizmatik insan modeli yaratmada çok önemli bir faktör. Kendi karakterinizin, kendi duruşunuzun olması bu noktada çok önemli bir şey. Hayır diyebilmeyi, kendi çizginizi koyabilmeyi, benim karakterim buna izin vermiyor, ben böyle bir insan değilim diyebilmek karakter yapınızı belli eden çok iyi bir davranış. İnsanların bu şekilde sizden hoşlanmasını da sağlar.

6-Duruş
Biriyle konuştuğunuzda tüm vücudunuz konuştuğunuz kişiye dönük olmalıdır. Sadece kafanızı çevirmeniz sizin için kötü bir imaj yaratacaktır. İletişim kurduğunuz kişe dönmeniz tüm ilgimi sana veriyorum ve şuan tamamen seninle ilgileniyorum hissi yaratacaktır ve sizden hoşlanmasını sağlayacaktır.

7-Yaptığı Bir Şey Hakkında İltifat Etme
Karşınızdakinin birinin saçları çok güzelse onun saçları hakkında iltifat etmeniz onun için çok önemli olamayacaktır çünkü o iltifatı muhtemelen çok almıştır. Yazdığı bir kitap için iltifat ederseniz onun için daha değerli olacaktır ve buda sizden hoşlanmasına sebep olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.