İbrahim Saraçoğlu öksürük için en etkili besini açıkladı

Kış ayları geldi çattı ve öksürük mevsimi açıldı. Öksürüğe karşı en etkili besinler hakkında bilgi veren İbrahim Saraçoğlu öksürük için etkili bir formül verdi.

İbrahim Saraçoğlu öksürük için en etkili besini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2021 22:15

Öksürük genel olarak kış aylarında daha çok ortaya çıkan bir sorundur. Özellikle sigara kullananlar çok daha fazla öksürürler. Astım ve geniz akıntısı problemi olanların da öksürükten çok çektiği bilinir.

Öksürük eğer tekrar eden bir hal almışsa mutlaka doktora gitmekte ve doktorun önerdiği ilaçları kullanmakta fayda vardır.

Öksürük sorununa karşı da bazı bitkisel formüller var. Yeni Akit tarafından geçilen bir haberde İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen öksürük için faydalı formüle yer verildi.

Kuru öksürüğe iyi gelen İbrahim Saraçoğlu kürü şu şekildedir..

İlk olarak 5-6 etli keçiboynuzunu, 2 bardak suya küçük küçük kırıp ekleyin.

Sonrasında da bir cezve veya küçük bir tencerede 7-8 dakika kadar kaynatın.

Ardından Ilıtarak süzün..

Sonrasında da bu karışımı İkiye bölerek sabah ve akşam için.

Bu kürün etkili olabilmesi için Keçiboynuzunu koyu kahve veya siyah renkli olanlardan seçin.

Peki Öksürük için başka formüller nelerdir?

Ayrıca bu küre ek olarak öksürük için ayva çayı ile Ekinezya çayı da önerilir. Yaseminli portakal çayı da etkili bitkisel içecekler arasındadır. Limondan bile daha fazla C vitamini bulunan Kuşburnu çayı da öksürük için çok etkilidir. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız sütlü bal da tercih edebilirsiniz. Ihlamur,Zencefil ve Adaçayı gibi içeceklerde öksürük konusunda yardımcı çaylar arasındadır. Ayrıca tüketeceğiniz 1 kaşık pekmezde hem boğazınızı yumuşatacak hem öksürüğe iyi gelecektir. Eczaneden alacağınız doğal pastillerde öksürük için etkili olabilir.

Öksürük sorununa ek olarak grip ve nezle problemi de yaşıyorsanız tavuk suyuna yapacağınız çorba da hem hastalığınıza iyi gelecek hem de öksürüğünüze çare olacaktır..

İlgili Haberler