Düzenli Tüketildiğinde bu 5 Besin Damarları Temizliyor Pırıl Pırıl Yapıyor

Bazı besinlerin damar temizliği konusunda oldukça faydalı olduğu bilinir. Herkesin elinin altında bulunan o mucize besinler bakın hangileri

Düzenli Tüketildiğinde bu 5 Besin Damarları Temizliyor Pırıl Pırıl Yapıyor
Yayınlanma Tarihi : 31 Ağustos 2021 19:30

Damar tıkanıklığı ilerleyen yaşlarda ciddi bir problem olabiliyor. Sağlıksız beslenme ve kötü yaşam koşulları damar tıkanıklığına zamanla zemin hazırlıyor.

Oldukça ciddi bir problem olan damar tıkanıklığını önlemek için sağlığımıza dikkat etmemiz ve faydalı besinlerden tüketmemiz gerekiyor.

Hürriyet'in yayınladığı bir haberde damarları temizleyen besinler hakkında bazı bilgiler verildi.

Buna göre Damarları temizleyen besinler Hürriyet tarafından şu şekilde sıralanmış:

1-Zeytinyağı

En az anne sütü kadar değerli olan zeytinyağının düzenli olarak tüketildiğinde kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi geldiği bildirildi. Ancak zeytinyağının organik olanını tüketmek gerek.

2-Badem

Sağlıklı yemişlerin listesinde başı çeken badem , damarlardaki kan yollarını temizlemede oldukça etkili bir besin. Damar tıkanıklığına iyi gelen badem , kalbi de koruyor. Ayrıca diyet yapanlar içinde harika bir atıştırmalık..

3-Tarçın

Tatlıların vazgeçilmezi olan tarçın aynı zamanda kan şekerini düşürmeye ve dengelemeye yarıyor. Ayrıca tam bir sağlık deposu olan tarçın kalbe de iyi geliyor. Tıkanıkların oluşmasına karşı ise tam koruma sağlıyor..

4-Yulaf

Yine diyet yapanların vazgeçilmezi olan yulaf, düzenli olarak tüketilirse kalp ve damar yolu rahatsızlıklarına iyi geliyor ve bu sorunun oluşmasına karşı yüzde 50 oranında koruma sağlıyor..

5-Nar

Gerek suyuyla gerekse şerbetiyle gerekse de meyvesiyle kendine hayran bırakan nar, tam bir kalp dostudur. Nar bünyesindeki antioksidanlar sayesinde sağlıklı yaşamın anahtarı olarak kabul ediliyor. Damar tıkanıklığı konusunda da yine faydalarıyla bilinen nar tam bir mucize meyve..

Damar tıkanıklığı konusunda fayda sağlayan bu besinleri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşıp onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz..

Fotoğraf: unsplash