Çaydanlıktaki kireç dert değil. Bakın pırıl pırıl nasıl yapılıyor öğrenin!

Çaydanlıktaki kireç sorununu ortadan kaldırmanızı sağlayacak harika bir temizlik tüyosu var! Çaydanlıktaki kireç temizliği için kimyasal ürün kullanmanız artık gerekmiyor! İşte harika temizlik sırrı..

Çaydanlıktaki kireç dert değil. Bakın pırıl pırıl nasıl yapılıyor öğrenin!
Yayınlanma Tarihi : 17 Nisan 2023 10:57

Çaydanlıkta oluşan kireç rahatsız edicidir. Bir çok kişi bu durumda hemen kimyasal ürünlere başvurur. Kimyasal ürünlerle temizlenen çaydanlıkla daha sonra su kaynatır ve çay yaparız. İçtiğimiz bu çay nasıl faydalı olabilir ki?

HAYATIMIZI ELE GEÇİRDİLER

Kimyasal ürünler hayatımızı tümüyle ele geçirmiş durumdadır. Üstelik bu ürünler sadece sağlığımıza değil çevreye de çok fazla zarar vermektedir.

İçme sularını ve çevre sularını kirleten kimyasallar zamanla doğamız üzerinde büyük tahribatlara yol açar.

Peki hem ucuz hem sağlıklı yoldan çaydanlıktaki kireç nasıl temizlenir?
Çaydanlıktaki kireci temizleyen yöntem nedir?

maxresdefault.jpg

Mynet'te yer alan bir içerikte; Çaydanlıktaki kireç sorununu ortadan kaldıran yöntem paylaşıldı. İşte o yöntem

Sık sık çaydanlık kullanmanın bir sonucu da içerisinde biriken kireç oluyor. Kireçten kurtulmak için 1 yemek kaşığı ölçüsünde limon tuzu yeterli. İçerisi suyla dolu olan çaydanlığa limon tuzu ekleyin ve 15 dakika boyunca ocakta kaynatın. 15 dakika sonra kirecin eridiğini görebilirsiniz. Kireç eriyince temiz suyla çaydanlığı durulamayı unutmayın.

KARARAN ÇAYDANLIĞIN DIŞ YÜZEYİ NASIL TEMİZLENİR?

Çaydanlığın kararan dış yüzeyi kötü bir görünüme yol açıyor. Bu durumdan kurtulmak için herkes çeşitli yöntemler deniyor. Size vereceğimiz doğal tarifle çaydanlığınızı ilk günkü haline döndürebilirsiniz. Bunun için öncelikle 1 su bardağı sirkeye 1 çay kaşığı tuzu ekleyip karıştırın. Çaydanlığın dışını bu karışımla silin ve ışıltıyla parladığını görün.

Derleme: Objektifport.com
Kaynak: Mynet.com
Fotoğraf: Youtube.com

İlgili Haberler