Canan Karatay'ın kış aylarında herkesin tüketmesini istediği besin

Canan Karatay dikkat çeken beslenme önerilerine devam ediyor. Kış boyunca tüketilmesi gereken yiyecekler hakkında bilgiler veren Canan Karatay o besini açıkladı.

Canan Karatay'ın kış aylarında herkesin tüketmesini istediği besin
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 18:12

Kış ayları yaklaştı. Havaların soğumasıyla birlikte bağışıklık sistemi daha da güçsüzleşiyor. Bu yüzden bağışıklık sisteminizi korumak için bu bilgilere ihtiyacınız olabilir.

Canan Karatay sağlıklı beslenme önerileriyle dikkat çekiyor. Kış aylarında Canan Karatay herkesin turp tüketmesi gerektiğini açıkladı.

Turp gibi olmak için turp yenilmesini öneren Canan Karatay ayrıca açıklamasında lahana turşusunun da tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

Zaman zaman açıklamalarıyla Türk basınında gündem olan Canan Karatay'ın son önerisi de gerçekten dikkat çeken türden oldu.

Hürriyet'te yer alan habere göre : Canan Karatay'ın Lahana turşusunu önermesinin nedeni de belli oldu. Dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu ifade eden Canan Karatay'a göre Lahana Turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biri..

Canan Karatay ayrıca yaptığı açıklamada Lahana turşusunun kanseri de önlediğini öne sürdü. Ayrıca Kalp hastalığına karşı da lahana turşusunun koruduğunu belirten Karatay söz konusu açıklamasının devamında Lahana turşusunun alzheimer hastalığını da önlediğini öne sürdü.

Canan Karatay'a göre Lahana turşusunun faydaları sadece bununla sınırlı değil. Bu besin aynı zamanda şekeri dengeliyor ve de karaciğerdeki yağlanma problemini de gideriyor.

Canan Karatay kış boyunca Lahana turşusu ve Turp tüketmenin önemine de ayrıca dikkat çekti.

Çok sayıda beslenme uzmanı da yapmış olduğu açıklamada Lahana turşusunun sağlıklı bir yiyecek olduğunu belirterek güçlü bir bağışıklık sistemi için mutlaka tüketilmesi gerektiğini öneriyor.

Ayrıca Kış Aylarında Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutabilecek Bazı Bitki Çayları Da Bulunuyor

Ihlamur ve Tarçın çayı ile Nane çayı doğru bir seçim olabilir. Aynı zamanda kış aylarında iyi geldiği bilinen zencefil ve kuşburnu çayları da tüketilmesi gereken bitki çayları arasında yer alıyor. Rahatlatıcı etkileriyle bilinen Melisa ve Papatya çayları da tüketilmesi gereken bitki çayları arasında.

Kış Aylarında tüketilmesi gereken sebzeler de sağlıklı bir kış geçirebilmek için oldukça önemlidir. Bu sebzeler arasında da Lahana, yer alması, turp, pazı, kereviz, ıspanak, pırasa, brokoli, brüksel lahanası, pancar, havuç ve karnabahar gibi sebzeler yer alıyor.

Yaz aylarında yaz sebzeleri kış aylarında da kış sebzeleri tüketmek gerekiyor. Sağlıklı olabilmeniz için bu sebzeleri de sofranızdan eksik etmemeniz gerekiyor.

İlgili Haberler