Canan Karatay'a Göre Ekmek Yerine Tüketilmesi Gereken Tek Besin

Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalar üzerinden uzun yıllar geçse bile gündem olmaya devam ediyor. Şimdilerde Karatay'ın ekmek yerine önerdiği besin tartışma konusu oldu

Canan Karatay'a Göre Ekmek Yerine Tüketilmesi Gereken Tek Besin
Yayınlanma Tarihi : 28 Ekim 2021 13:52

Canan Karatay beslenme önerileriyle dikkat çeken bir isim. Ancak son bir kaç gündür gündemde olan önerisi herkesi şaşkına çevirmiş durumda.

Canan Karatay her fırsatta ekmek tüketilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Ekmek yerine ise ceviz yenilmesini öneriyor. Karatay tarafından yapılan bu öneri yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu.

Malum mevsim ceviz toplama mevsimi olunca bir anda gündem oldu. Kimi vatandaşlar ceviz oldukça pahalı bir yiyecek. Ekmek almakta bile zorlanıyoruz nasıl ceviz alacağız diyerek Karatay'ın önerisine tepki gösterdiler.

Sosyal medyada bir anda gündeme oturan ceviz önerisi Kanal D ekranlarında da konu edildi.

Demirören ailesine ait Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programında her açıklaması gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay'ın 2018 yılında ekmek yerine tüketilmesi gereken besin tavsiyesi program konusu haline getirildi.

Programda Canan Karatay'ın açıklamalarına itiraz eden Hakan Ural cevizin çok pahalı olduğunu belirterek kuru yemişlerin ayrıca kendisinde kilo yaptığını açıkladı.

Canan Karatay'ın açıklamaları üzerinden yoğun eleştirilerde bulunan program sunucuları cevizin çok pahalı olduğu konusunda ısrar ederek ekmek yerine cevizin tüketilemeyeceğine bunun mümkün olmayacağına dikkat çektiler.

Peki Canan Karatay Ne Demişti?

Prof. Dr. Canan Karatay, gün içerisinde tüketilen ceviz ve zeytinin vücudun günlük ihtiyacı olan vitaminleri yeteri kadar karşıladığını belirterek ekmek yerine ceviz tüketilmesini tavsiye etti.

Karatay'a göre kahvaltılarda 4 öğlen 2 akşam 3 tane ceviz yemek yetiyor da artıyor bile..

Anlaşılan Canan Karatay'ın açıklamaları uzun süre daha gündem olacağa benziyor