Canan Karatay Uyarmıştı! En Zararlı Besin olduğu doğrulandı

Canan Karatay yaptığı bir çok uyarıda tüketilmemesi gereken en tehlikeli besin olduğunu açıklamıştı. Artık tüm beslenme uzmanları kabul ediyor..

Canan Karatay Uyarmıştı! En Zararlı Besin olduğu doğrulandı
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2021 22:58

Tehlikeli besinler arasında yer alan şeker günümüzde sofralarımızdan eksik olmuyor. Canan Karatay yaptığı her açıklamada şekerin en zararlı besin olduğunu dile getiriyor.

Ancak kimse Canan Karatay'ın bu uyarısına aldırış etmiyor.

Yapılan araştırmalarda şekerin zararları artık doğrulandı.

En çok tükettiğimiz maddelerden biri olan şekerin zararları hakkında Sözcü gazetesi dikkat çeken bir haber yayınladı. Canan Karatay'ı doğrulayan bu haberde şekerin zararlarına ayrıntılarıyla yer verildi.

Şekerin ciltteki kırışıklara neden olduğu belirtilirken şekerin aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemine de zarar verdiğine dikkat çekildi.

Günümüzde artan fazla kilo sorununun altında da tüketilen şekerli ürünler ve yiyecekler yer alıyor.

Severek tükettiğimiz en faydalı içeceklerden biri olan Türk kahvesini bile zararlı hale getiren şeker aynı zamanda da dişleri çürütüyor.

Vücuda hiç bir faydası olmadığı gibi büyük ölçüde de zarar veren şeker ne yazık ki her alanda sofralarımızdan eksik olmuyor.

Avusturalya Ulusal Üniversitesi’nden araştırmanın sahibi Profesör Dr. Nicolas Cherbuin şekerin hafızayı zayıflattığını da ortaya çıkardı. Bunama riskini de beraberinde getiren bu durum şekerin ne denli tehlikeli olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.

Şekerin ayrıca kanser riskini artırdığına da dikkat çekiliyor. Yine Sözcü'nün aktardığına göre şeker kalbe ve karaciğere de zarar veriyor. Daha önce Canan Karatay'da şekerin karaciğeri yağlandırdığını açıklamıştı.