Canan Karatay gazlı içeceklerin yasaklanmasını istedi

Canan Karatay alkolden bile tehlikeli olan içecek hakkında bilgi verdi. Aileleri de uyaran Canan Karatay ayrıca bu içeceklerin yasaklanmasını da istedi..

Canan Karatay gazlı içeceklerin yasaklanmasını istedi
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 22:56

Canan Karatay yine tartışma yaratacak bir açıklamasıyla gündemde. Karatay'a göre alkolden farkı olmayan bir içecek var.

Meyve suları sofralarımızdan eksik olmazken Canan Karatay yaptığı açıklamayla büyük bir tehlikeye dikkat çekti.

C vitaminin sadece meyve sularında bulunmadığının altını çizen Canan Karatay bunun büyük bir yalan olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan Canan Karatay Gazetevatan'da yer alan açıklamalarına göre Meyve suyunun alkolden de bir farkı olmadığına dikkat çekti.

Meyve suyu tüketiminin ayrıca karaciğeri de yağlandırıcı etkisi olduğunu belirten Canan Karatay aileleri bu içecekler konusunda uyararak çocuklarınızı uzak tutun çağrısında bulundu.

1 tutam maydanozda 1 bardak portakal suyundan çok daha fazla C vitamini bulunduğunu belirten Canan Karatay C vitaminin gerçekten önemli bir vitamin olduğunu belirterek meyve suyu ile içerisinde yer alan şekerlerin bu vitaminin hücrelere girilmesinin engellendiği uyarısında bulundu.

Ayrıca früktoz zehirlenmesine de değinen Canan Karatay üzerine basa basa çocuklarınıza meyve suyu vermeyin faydadan çok zarar var uyarısında bulundu..

Canan Karatay başka bir açıklamasında da gazlı içecekler konusunda uyarılarda bulunmuş ve bu tür içeceklerin yasaklanması gerektiğini belirtmişti.