Canan Karatay neden domates yenilmemesi gerektiğini açıkladı

Yaz mevsiminin en sevilenlerinden biri olan domatesle ilgili Canan Karatay uyardı! Karatay'ın uyarısında sadece domates değil , patlıcan ve biberle ilgili de uyarı var.

Canan Karatay neden domates yenilmemesi gerektiğini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 02 Kasım 2021 17:11

Yaz aylarında bolca tüketilen sebzelerden biridir domates. Yaz sebzeleri arasında patlıcan ve biber de bolca tüketilir.

Bu sebzeleri günümüzde kış aylarında da market ve pazarlarda bulabilmek mümkün. Her mevsim tüketebildiğimiz bu sebzeleri neredeyse 12 ay tüketebiliyoruz.

Ancak Canan Karatay'ın bu konuyla ilgili uyarısı var. Her mevsim patlıcan, domates ve biber tüketilmez diyen Canan Karatay bu sebzelerin yaz sebzesi olduğunu belirterek kışın tüketilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Canan Karatay kış aylarında kış sebzelerinin tüketilmesi gerektiğini belirtirken yaz sebzelerinin kış aylarında tüketilmesinin sağlığa faydadan çok zarar verdiğine vurgu yapıyor.

Habertürk'ün de geçtiği habere göre : Kışın biber, domates ve patlıcan tüketilmesine karşı olduğunu belirten Canan Karatay vücut olumsuz reaksiyon gösterir uyarısında bulunuyor.

Canan Karatay'a göre kış aylarında tüketilmesi gereken yiyecekler ise turp, şalgam suyu, turşu, lahana, havuç, kereviz ve karnabahar gibi sebzelerden oluşuyor.

Canan Karatay'ın açıklamaları kısa sürede büyük tartışma yaratırken sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü ise kış aylarında yaz sebzelerinin tüketilmemesi zaten doğru değil değerlendirmesinde bulunuyorlar.

Öte yandan bir çok beslenme uzmanı da Canan Karatay'ın söz konusu açıklamalarına destek verdiklerini belirttiler.