Canan Karatay limonlu suyun önemini anlattı

Canan Karatay'ın limonlu su gerçeği ilk kez ortaya çıktı! Limonlu suyla ilgili meğer ne çok şey varmış öyle dedirtti.

Canan Karatay limonlu suyun önemini anlattı
Yayınlanma Tarihi : 10 Kasım 2021 18:22

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir programda, sürekli limonlu su içmesiyle Programın sunucusu Nilüfer Bereket'in dikkatini çekti. Canan Karatay'ın limonlu su içmesinin altındaki sır ise şok şaşırtıcıydı.

Bugüne dek limonlu suyu sadece su daha lezzetli olsun diye içiyoruz sanıyorduk. Suyun içerisine limon sıkarak lezzet kattığımızı sanıyorduk. Yanılmışız. Limonlu suyla ilgili tüm bildiklerimizi unutturacak bir gerçek ortaya çıktı.

Beslenme konusundaki açıklamalarıyla dikkat çeken isimlerden biri olan Canan Karatay'ın çocukluğundan itibaren limonlu su içtiği ortaya çıktı.

Limonlu suyla ilgili bu gerçek Sözcü gazetesinde de yayınlandı. Bir çok uzmanın ısrarla önerdiği limonlu su meğer Canan Karatay'ın da vazgeçilmezleri arasındaymış.

Peki Canan Karatay'ında içmiş olduğu limonlu suyun ne gibi faydaları var?

Yapılan araştırmalarda limonlu suyun cildi güzelleştirdiği ve nefesi tazelediği ortaya çıkarılmış. Limonlu su sayesinde ayrıca bağırsakların da temizlendiği kötü bakterilerin de uzaklaştırıldığına dikkat çekiliyor.

Limonlu suyun en büyük faydasının ise karaciğer üzerindeki etkisinden söz ediliyor. Limonlu suyun karaciğerdeki yağlanma sorununa karşı koruyucu bir etki sağladığı belirtiliyor.

Bağışıklık sistemini de güçlendiren limonlu su aynı zamanda sindirim sistemini de düzene sokarak kilo problemi olanların kilo vermesine de yardımcı oluyor.

Peki nasıl yapılacak?

Sabah uyandığınızda yarım limonu ikiye bölerek bir bardak suyun içerisine sıkın ve için. Yine aynı şekilde akşam yemeği öncesi veya sonrasında yarım limonun diğer dilimini de bardağınıza sıkarak için.

Böylelikle gün içerisinde içeceğiniz 2 bardak limonlu su sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Gereğinden fazla içmemeye özen gösterin. Unutmayın ki her şeyin fazlası zarardır

İlgili Haberler