Canan Karatay Altından Daha Değerli Dedi. Şimdilerde herkes zeytinyağını konuşuyor

Canan Karatay'ın ana sütü kadar değerli dediği zeytinyağı gerçekten de en değerli yağ oldu.

Canan Karatay Altından Daha Değerli Dedi. Şimdilerde herkes zeytinyağını konuşuyor
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2021 21:52

Zeytinyağı bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi için en faydalı yağlar arasında yer alıyor. Öyle ki zeytinyağının karaciğer sağlığına da iyi geldiği biliniyor.

Bir zamanlar Canan Karatay zeytinyağı hakkında açıklama yaparken ana sütünden daha değerli açıklamasında bulunmuştu.

Şimdilerde gerçekten de zeytinyağı altın kadar değerli hale geldi. Ayçiçek yağına gelen zamlar tüketicide şaşkınlık yaratırken zeytinyağı fiyatları da dur durak bilmiyor.

Türkiye'de bolca yetişen zeytin ağaçlarından üretilen Zeytinyağı sağlık açısından tüketilmesi gereken yağlar arasında gösteriliyor.

Hatta bu konuda daha önce yapmış olduğu bir açıklamada Canan Karatay zeytinyağının aslında dünyanın en sağlıklı meyve suyu olduğunu dile getirmişti.

FİYATI HANGİ ARALIKTA?

Şimdilerde zeytinyağının litre fiyatı Türkiye'de 30 TL ile 40 TL arasında değişiyor. Yemeklerde kullanılan zeytinyağı aynı zamanda salatalara da lezzet katmasıyla biliniyor. Örneğin havuç yağda eriyen vitaminlere sahip bir besin olduğu için mutlaka zeytinyağıyla tüketilmesi gereken kış sebzeleri arasında yer alıyor.

Canan Karatay'ın seneler önce söylediği ama kimsenin dikkate almadığı zeytinyağı şimdilerde gerçekten de altın kadar değerli hale gelmiş durumda..

Karaciğerdeki yağlanmayı önlemesiyle bilinen zeytinyağının en büyük faydası ise sindirim sistemi üzerindeki faydaları olarak gösteriliyor.

Organik olarak tüketilen zeytinyağının vücut üzerinde birden çok faydası da bulunuyor.

İlgili Haberler