Bizimkiler dizisinin yıldız oyuncusu Güzin Çorağan hayatını kaybetti

Bizimkiler dizisinin oyuncularından Güzin Çorağan'ın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. , 79 yaşında hayata gözlerini yuman Güzin Çorağan'ın ölüm haberini oyuncu arkadaşı Zafer Algöz duyurdu. Bizimkiler dizisi TRT1'de yayınlanan dizilerdendi

Bizimkiler dizisinin yıldız oyuncusu Güzin Çorağan hayatını kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 27 Kasım 2022 23:26

Sanat dünyasının acı kaybı. TRT ekranlarının fenomen dizilerinden Bizimkiler'in oyuncuları bir bir hayatını kaybediyor. Bir oyuncu daha hayatını kaybetti.

Gerçek Gündem'in geçtiği habere göre; Sinema ve tiyatro oyuncusu Güzin Çorağan, 79 yaşında hayatını kaybetti. Haberi, oyuncu Zafer Algöz kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımla duyurdu.

TRT'nin doksanlı yıllara damga vuran dizisi Bizimkiler'de canlandırdığı Ulrike/Ulviye rolüyle geniş kitlelerin tanıdığı Çorağan, 1943 doğumluydu.

1962 yılında Bursa Oda Tiyatrosu'nda oyunculuğa adım atan Güzin Çorağan uzun tiyatro kariyerinin ardından Atıf Yılmaz'ın yönettiği Asiye Nasıl Kurtulur? filmiyle sinema dünyasına girdi.

.jpg
1987'de Selamsız Bandosu, 1988'de Düttürü Dünya, 1989'da Karılar Koğuşu gibi filmlerde rol alan Çorağan, yakın dönemde Maskeli Beşler ve Hanımın Çiftliği yapımlarında yer aldı.