Beyaz Sabun ve Limonun Temizlik Sırrını Öğrenin! Evde Temizlik Yaparken Altın Tüyolar

Gerek beyaz sabun gerekse limon temizlik açısından kullanılabilecek iki harika üründür. Vereceğimiz bu bilgiler sayesinde kapsamlı bir temizlik sırrını öğrenmiş olacaksınız.

Beyaz Sabun ve Limonun Temizlik Sırrını Öğrenin! Evde Temizlik Yaparken Altın Tüyolar
Yayınlanma Tarihi : 17 Temmuz 2021 20:25

Temizlik yaparken her zaman evde bulunan doğal ürünleri kullanmayı tercih ederim. Genelde en çok kullandıklarım sirke, limon, beyaz sabun, karbonat ve maden suyudur.

Bu ürünleri kullanarak evi pırıl pırıl yapmak ve hayatınızı güzelleştirmekte mümkün. Çünkü dışarıdan aldığımız bir çok temizlik ürününde adını sanını bilmediğimiz hayatımızı tehlikeye atan maddeler var. Sadece kendimiz için değil, evi paylaştığımız kişiler ve evcik hayvanlar için de oldukça tehlikeli.

Şimdi vereceğim iki mükemmel doğal ürün ile yapamayacağınız temizlik yok!

1-BEYAZ SABUN

Beyaz sabun hem hoş kokusu hem de temizlikte etkili olmasıyla bilinir. Benim de sık sık kullandığım bir üründür. Özellikle rendeleyerek yer silme suyuna atıyorum. Hem temizliyor hem de mis gibi kokutuyor. Öte yandan ocak üzerindeki lekeler ve kuşam yüzeyler içinde etkili bir temizleyici. Ayrıca kıyafet veya mutfak dolaplarınızın içini de beyaz sabun eklediğiniz su ile silebilirsiniz.

2-LİMON

Evimizden eksik olmayan limon, ev temizliğinin baş tacı. Kokusu, koku sinmiş yüzeylerin düşmanı... Özellikle soğan veya sarımsak kokusu sinmiş mutfak malzemesi, yemek tahtası veya mikrodalga için birebir. Öte yandan banyo ve lavabolar için limon suyunu, su ve sirke ile karıştırarak temizleyebilirsiniz. Hem antibakteriyel hem de hoş bir koku elde edebilirsiniz. Ayrıca limon veya limon tuzunu dibi kireç tutmuş çaydanlık veya Kettle için kullanabilirsiniz.


Kaynak: Mynet.com