Baş ağrısı deyip geçmeyin! Beyindeki büyük bir sorunun belirtisi çıktı...

Sürekli olarak başınız ağrıyorsa dikkat etmenizde fayda var! Uzmanlar baş ağrısının beyin üzerindeki kireçlenmenin önemli bir belirtisi olduğu dile getirdiler.

Baş ağrısı deyip geçmeyin! Beyindeki büyük bir sorunun belirtisi çıktı...
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 18:45

Çok sayıda kişinin zaman zaman başında ağrı oluşur. Ancak bazı kişilerde baş ağrısı artık kalıcı hale gelmiştir. Kimi migreni olduğu nedeniyle yıllarca ağrı kesici ilaçlar kullanır ve bu ağrıdan anlık olarak kurtulur.

Ancak yapılan düzenli kontrollerde çok sayıda kişinin baş ağrısının altındaki nedenin beyin içerisinde meydana gelen kireçlenmenin bir belirtisi olduğu ortaya çıktı.

Beyindeki kireçlenme ileriki dönemlerde baş dönmesine ve unutkanlığa da yol açıyor. Kişinin yaşam kalitesini düşüren beyin üzerindeki kireçlenmede ise ne yazık ki geriye dönüş mümkün değil.

Hastalık erken evredeyse ilaç tedavisi uygulanıyor, ağrılar hafifletilmeye çalışılıyor. Beyin kireçlenmesi olan kişilerin ise yalnız kalmaması tavsiye ediliyor.

Beyin kireçlenmesinin belirtileri nelerdir?

Beyin kireçlenmesinin başlıca belirtileri arasında baş dönmesi ve baş ağrısı yer alır. Baş ağrınız artık dayanılmaz bir hal almış ve sürekli hafta içerisinde tekrar eder hale gelmişse mutlaka nöroloji doktoruna başvurmanızda fayda vardır.

Beyin damarlarında oluşan kireçlenme ileriki aşamalarda inme gibi sorunlara yol açabilir. El ve ayaklarda şiddetli uyuşma da ayrıca beyindeki kireçlenmenin belirtilerindendir.

Sözcü'nün de geçtiği habere göre kireçlenme ihmal edilmemesi gereken bir hastalıktır. Beyin üzerindeki kireçlenme her yaştan insanda görülebileceği gibi özellikle 60 yaş üzerindeki kişiler risk altındadır. Baş ağrınızı hafife almayın! İlaç kullanmadan önce mutlaka bir doktor kontrolüne gidin. Fotoğraf: unsplash