Avrupa Yakası dizisiyle ünlenen Hümeyra herkesi yıktı! Üzücü haber

Gülse Birsel yönetimindeki Yalan Dünya ve Avrupa Yakası gibi dizilerle ünlenen Hümeyra herkesi çok üzdü.. Sevilen oyuncudan gelen haberler hiç iyi değil..

Avrupa Yakası dizisiyle ünlenen Hümeyra herkesi yıktı! Üzücü haber
Yayınlanma Tarihi : 06 Ekim 2021 07:30

Oynadığı bir çok dizi ve filmle adından söz ettiren Hümeyra asıl çıkışını Avrupa Yakası ve Yalan dünya dizileriyle yapmıştı.

Oyunculuk konusunda usta isimlerden biri olan Hümeyra aynı zamanda da şarkıcı kimliğiyle biliniyor.

Hümeyra'nın oğlu Sadık Bigat geçtiğimiz yıl Teşvikiye'deki evinde kalp krizi geçirerek vefat etmişti. Oğlunun ani ölümü sonrası zor günler geçirmekte olan Hümeyra, Aylar sonra gazetecilerin objektiflerine takıldı..

Milliyet Cadde tarafından yayınlanan habere göre oğlu Sadık Bigat'ı 1,5 yıl önce kaybeden Hümeyra kendisine gelen hiç bir projeyi kabul etmiyor. Yas tutan Hümeyra acısını yalnız yaşamaya devam ediyor. Oğlunun vefatından sonra '' Ne kadar iyi olabilirim ki'' diye açıklamada bulunan Hümeyra'yı hayranları çok merak ediyor..

HALA KEYİFSİZ

Öte yandan alışverişe çıkan ve hayli üzgün olduğunu görünen Hümeyra kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere de ''Bin yaşıma geldim artık beni çekmeyin'' diyerek isyan etti.

Gazetecilerin sorularına da cevap vermeyen Hümeyra son olarak FOX TV ekranlarında yayınlanan 'Kadın' adlı dizinin son sezonunda ‘Fazilet Aşçıoğlu’ karakterine hayat vermişti. Dizinin 2000 yılındaki finalinin ardından usta oyuncu başkada bir projede yer almamıştı..

NEDEN PROJELERİ KABUL ETMİYOR

Daha önce bir açıklamasında 73 yaşındaki sanatçı, “Artık setleri kaldıracak gücüm yok. 12 saat süren çalışma süreleri bana fazla. Ayrıca hastayım. Bir daha uzun süreli işlerde oynayamam. Misafir oyuncu olarak belki katılırım” diyerek neden yeni proje istemediğini açıklamıştı. Oğlunun vefatının ardından da tamamen setlere veda eden Hümeyra sakin bir hayat yaşıyor.

HÜMEYRA KİMDİR?

Vikipedi sitesinde yer alan bilgilere göre Fatma Hümeyra Akbay veya bilinen sahne adıyla Hümeyra 2021 itibariyle 73 yaşındadır. 15 Ekim 1947 tarihinde Hümeyra Ankara'da dünyaya gelmiştir. Çok sayıda şarkısı bulunan Hümeyra daha sonra televizyon dünyasına atım atmış ve bir çok dizi ve filmde rol almıştır. Çağan Irmak'ın teşvikleri sayesinde Hümeyra oynadığı projelerle başarılı bir performans sergilemiştir. Bugüne dek 10 farklı televizyon dizisinde rol alan Hümeyra şarkı alanında ise 7 albüm çıkarmıştır. İlk şarkısı 1969 yılında ''Ölüm'' başlığıyla yayınlanmıştır. Süresi ise yaklaşık 2 dakika üzeridir. Hümeyra Türkiye ve dünya genelindeki tanınırlığını ise Gülse Birsel yönetimindeki Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi TV dizileriyle elde etmiştir.

Objektif Port olarak değerli sanatçımız Hümeyra'ya sabırlar diliyor bir an önce kendisini toparlayıp yeniden hayranlarıyla buluşacağı gün için iyi dileklerimizi iletiyoruz.