Aç Karnına Sabahları 4 bardak ılık su içerseniz...

Japon doktorlar her sabah aç karnına sıcak veya ılık su içilmesini öneriyor. Bakın neden

Aç Karnına Sabahları 4 bardak ılık su içerseniz...
Yayınlanma Tarihi : 07 Ekim 2021 23:09

Su hayatımız için büyük önem taşıyor. Günlük 2,5 litre kadar sağlıklı bir insanın su içmesi gerekiyor diyor uzmanlar.

Japon doktorlar ise sabahları uyanır uyanmaz 4 bardak ılık su içmeyi öneriyor. İddialarına göre bu sayede bir çok hastalığın önüne geçilebiliyor.

Güne 4 bardak ılık su içerek başlarsanız aşağıdaki hastalıkların önüne geçildiği iddia ediliyor.

Migren, Yüksek tansiyon, Düşük kan basıncı, Eklem ağrıları, Kalp atışındaki ani yükselmeler ve alçalmalar, Epilepsi , Artan kolesterol düzeyleri, Öksürük,Bedenen yaşanan rahatsızlıklar
Astım,Damar tıkanıkları,Uterus ve idrar ile ilgili rahatsızlar,Mide rahatsızlıkları,Gözler, kulaklar ve boğazla alakalı tüm rahatsızlıklar...

Konuyla ilgili olarak Bilge Cafe'de yer alan habere göre, sıcak suyu nasıl kullanmanız gerektiği ve soğuk suyun neden kötü bir seçenek olduğu hakkında da önemli bilgiler var.

Aç karnına 4 bardak ılık su içtikten sonra 30 dakika boyunca kahvaltı yapmayın.

İlk başlarda 4 bardak içemeyebilirsiniz fakat tekrar ettikçe vücudunuz buna alışacaktır. Düzenli olarak tekrar ettiğinizde bu yöntemin vücudunuzdaki olumlu etkilerini göreceksiniz.

GÜN GÜN DEĞERLENDİRME

Günde 4 bardak ılık su içtiğinizde ilk güç gün içerisinde migren ve baş ağrıları ortadan kalkacak. 10.günde ise mide sorunları çözülecek. İştah probleminize iyi gelecek. İdrar yollarındaki sorunlar düzelecek. Boğaz problemleri üzerindeki etkisini görmüş olacaksınız.

1 ay sonunda ise şeker hastalığında ve kan basıncında olumlu etkileri olacak. Kalp rahatsızlıklarına da iyi gelecek. 4.aydan sonra ise astım gibi problemlerin yan etkileri azalacak. 6.ayın ardından ise damar tıkanıklığı problemlerine iyi geldiği görülecek. 9.aydan sonra ise kanser hücrelerine karşı olumlu bir etki sağlamış olacak..

Kaynak: Bilge Cafe - Fotoğraf: unsplash