Balıkesir'de gezilecek yerler ve Balıkesir Gezi rehberi

Balıkesir; bir kısmı Marmara Bölgesi’nde, bir kısmı ise Ege Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Her mevsim ziyaret edilebilecek olan şehirde çok sayıda gezilecek yer vardır

Balıkesir'de gezilecek yerler ve Balıkesir Gezi rehberi
Yayınlanma Tarihi : 12 Aralık 2021 00:59

Şehrin mutfağı da son derece çeşitlidir ve farklı lezzetleri deneme imkanı sunmaktadır.

Balıkesir’de Görülmesi Gereken Yerler

İda Dağı’nın eteklerinde konumlanmış olan Antandros Antik Kenti; mozaikleri ile ünlüdür ve mutlaka görülmelidir. Buradan sonra Kaz Dağı’nda yürüyüş yapılabilir ve Kaz Dağı Milli Parkı ziyaret edilebilir. Akçay, Altınoluk, Ayvalık ve Erdek, Balıkesir’e bağlı olan ve görülmesi gereken turistik yerlerdir. Özellikle yaz aylarında bu bölgeler, yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir. Manyas Kuş Gölü ve Manyas Kuş Cenneti, doğayla kusursuz bir şekilde bütünleşmek isteyenlerin adresi oluyor. Buralarda son derece huzurlu saatler geçirmek mümkündür.


Her mevsim ayrı bir tadı olan bu mekanlarda kuşlar keyifle doğal ortamlarında gözlemlenebiliyor. Balıkesir’e gidildiğinde Bandırma Arkeoloji Müzesi ziyaret edilmelidir. Gönen ve Burhaniye yine görülmesi gereken yerler arasındadır. Sevim Ve Necdet Kent Kitaplığı da gezilmesi gereken farklı bir alternatiftir. Eğlence hayatına zaman ayırmak isteyenler için de çok sayıda alternatif vardır. Şarap evlerine ilgisi olan kişiler için Cunda Adası’na geçmek güzel bir tercih olur. Cunda Adası’nda Rum Tavernaları da bulunmaktadır. Farklı bir kültürü ve eğlence anlayışını yaşamak isteyenler bu deneyimi kaçırmamalıdır. Balıkesir’in merkezinde gece hayatını deneyimlemek isteyenler içinse, tercih edilen popüler eğlence mekanlarının büyük bir kısmı Milli Kuvvetler Caddesi üzerinde bulunmaktadır.


Şehir toplu taşıma konusunda gelişmiştir. Şehir merkezinden hemen her noktaya toplu taşıma ile hesaplı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Şehrin kendine has yemekleri mutlaka tadılmalıdır. Özel günlerde yapılan bazı yemekler içinse şehirde bir düğüne denk gelmek gerekiyor.

Seyahat